fbpx

Hafta Sonu Trekking

Hafta Sonu Trekking yapmak İksir Resort Town‘da daha eğlenceli.
Ballıdağ’ın zengin çam oksijeni eşliğinde yürüyerek, jeep veya bisikletlerle Kavak yaylasına ulaşır, yayla keyfi yapabilirsiniz.

Türkiye’nin oksijen depolarından olan Ballıdağ’ı, Valla ve Çatak kanyonlarını ve birçok mağarayı keşfetmenin heyecanını yaşayabilirsiniz. Ormanın derinliklerinde bir çam ağacının altında bir kanlıca mantarına rastlayabilir, patikalarda hafta sonu trekking yaparken rastlayacağınız yöre halkı ile sohbet edebilir, oryantiring sırasında bir elikle karşılaşabilirsiniz.

Ballıdağ:
Doğanın cömertçe sürprizler sunduğu masalsı bir bölgedir Ballıdağ. 1570 metre yüksekliği ile en yoğun oksijen kaynaklarına sahip ormanlarla kaplı Ballıdağ, yaban yaşamın da beşiğidir. Bol oksijeni nedeniyle Türkiye’nin en büyük sanatoryumlarından birine ev sahipliği yapmıştır.

Küre Dağları Milli Parkı:
Karadeniz’e paralel uzanan Küre Sıradağları, 2019 metrelik Yaralıgöz Dağı ile en yüksek noktasına ulaşır. 34 bin hektarlık Küre Dağları Milli Parkı, dünyaca ünlü kanyonları, şelaleleri, mağaraları ve zengin yaban yaşamı bağrında saklar.

Ilgaz Milli Parkı:
Vadiler, sırtlar ve doruklardan meydana gelen Milli Park alanı en üst değerde peyzaj örnekleri sunar. Dünyada nadir bulunan bitki ve çiçek türlerini bu bölgede görmek mümkündür. Yılın 6 ayında karlarla kaplı, doruğu 2587 metreyi bulan yüce Ilgaz dağında kış sporları yapılmaktadır.

İksir Resort Town Kastamonu Daday
Doğanın kalbi Daday’da huzur dolu bir tatilin yanında ailenizle beraber çeşitli etkinliklere katılmak, at biniciliği öğrenmek, Kastamonu’nun doğal güzelliklerini keşfetmek ve tarihini tanımak için bize ulaşın.
REZERVASYON VE DAHA FAZLA BİLGİ İÇİN HEMEN TIKLAYIN

Yorum bırakmak ister misiniz ?

Yaklaşan Etkinlikler

 1. 23nisan

  İksir Resort Town Uçurtma Şenliği

  Nisan 21 @ 14:00 - Nisan 23 @ 10:30
 2. mantar-senligi

  10. İksir Doğa ve Mantar Şenliği

  Nisan 26 @ 14:00 - Nisan 28 @ 11:00
 3. yoga

  İksir Resort Town’da Ayurvedik Yoga Tatili

  Mayıs 3 @ 11:30 - Mayıs 5 @ 10:00
 4. konaklamaliannelergunu

  Konaklamalı Anneler Günü

  Mayıs 10 @ 14:00 - Mayıs 12 @ 12:00
 5. İksir Binicilik Yarışları