fbpx

Kastamonu Otelleri

Kastamonu Otelleri, Doğanın Kalbinde Tatil Keyfi

Batı Karadeniz’in zümrüt taşı Daday’dan bahsetmek istiyoruz biraz. Daday, yüzlerce yıla uzanan kültürü, tarihi konakları, korunmuş doğası, zengin bitki ve hayvan türleri ile  günümüzde hala en naturel yaşam alanlarından biri.

Gizli cennetin %70’i sarı çam, kara çam, köknar ağaçlarıyla zengin ormanlardan oluşuyor.

Burayı özel kılan özelliklerine değinecek olursak, Daday’ın can damarlarından Ballıdağ, zamanında İsviçreli uzmanların Süreyya Paşa Sanatoryumunun yükünü hafifletmesi için uzun araştırmalar sonucu seçtiği yerdir ve uzun yıllar Göğüs Hastalıkları Hastanesi olarak iyileştirici etkisiyle hizmet verir. Temiz ve zengin oksijeni şifa kaynağıdır.

Kastamonu Otelleri Daday’da, onlarca metre yüksekliğe sahip ağaçlar size kilometrelerce eşlik eder, yol gösterir. Doğa yürüyüşü yaparken karşınıza çıkıveren bir elik güzelliğiyle büyüler.

Daday’da bulunan göletler, dingin zamanlar geçirmek isteyenlerin uğrak yeridir.  Bisikletler, atvler, yürüyüşler ve atlarla çevresini gezebileceğiniz bu göletlerde, gününüzü balık tutarak geçirebilirsiniz. Göç yolu üzerinde yer alan göletler, bazı dönemlerde göçmen kuşların uğrak yeri olur, bizlere de onların güzelliğini gözlemek kalır.

Ayrıca, Tarihi Kentler Birliği üyesi olan Daday’da yüze yakın tescilli konak vardır, yaşayan ilçede gezerken tarihe tanıklık edebilirsiniz. Daday, tüm bu güzel özellikleri, el değmemiş doğası, tarihi, kültürü ile nostaljik bir yolculuk yapmak isteyen, bu gizli cenneti keşfedecek misafirlerini bekliyor.

Geleneksel dekorasyona dikkat edilerek hazırlanmış odalarda pirinç karyolalar ve şömineli odalar huzur ve konforu yaşamanız için hazır.

İksir Resort Town, farklı konsepti sebebiyle Kastamonuda Konaklama Otelleri arasından sıyrılmaktadır ve sizlere doğanın tam kalbinde Daday’da Tatil Kasabası olarak hizmet vermektedir.

2017-02-09T23:56:08+00:0006 Şubat 2017, Pazartesi|Categories: Blog|Tags: , , , |

Yorum bırakmak ister misiniz ?

Yaklaşan Etkinlikler

 1. 23nisan

  İksir Resort Town Uçurtma Şenliği

  Nisan 21 @ 14:00 - Nisan 23 @ 10:30
 2. mantar-senligi

  10. İksir Doğa ve Mantar Şenliği

  Nisan 26 @ 14:00 - Nisan 28 @ 11:00
 3. yoga

  İksir Resort Town’da Ayurvedik Yoga Tatili

  Mayıs 3 @ 11:30 - Mayıs 5 @ 10:00
 4. konaklamaliannelergunu

  Konaklamalı Anneler Günü

  Mayıs 10 @ 14:00 - Mayıs 12 @ 12:00
 5. İksir Binicilik Yarışları