Kastamonu, Yoga Academy ve orijinal yoga sistemi ile tanışıyor

Kastamonu, Yoga Academy ve orijinal yoga sistemi ile tanışıyor

Büyük Yoga Üstadı

Paramahamsa Yogaçarya Maha Yogi Akif Manaf Kimdir?
Paramahamsa Yogaçarya Maha Yogi Akif Manaf batıdaki en başarılı Yogi’lerden biridir. Hayatını, öğrencilerine Yoga sayesinde mükemmel sağlık ve spiritüel evrim kazandırmak için çabalayarak, insanlığa hizmet etmekle geçirmektedir.

 Kastamonu, Yoga Academy ve orijinal yoga sistemi ile tanışıyor

Kastamonu, Yoga Academy ve orijinal yoga sistemi ile tanışıyor

1975’ten 1980’e kadar Moskova Ekonomi Enstitüsü’nde Sibernetik Ekonomi öğrenimi gördü. 1980’de ekonomi ve matematik dallarında uzmanlaşarak mezun oldu. 1984’te ekonomide mastır tezini vererek Moskova Ekonomi Enstitüsü’nde hocalık yapmaya başladı. 1994’te felsefe doktorasını (Ph. D.) tamamladı.
Yoga ile ilk 5 yaşında tanışan, Yoga eğitimine 7 yaşında başlayan ve 14 yaşından itibaren düzenli Yoga uygulayan Yogaçarya Akif Manaf, daha sonra Uzakdoğu felsefelerine duyduğu ilgi dolayısıyla 1989’da Hindistan’a yerleşti. Sanskrit dilini öğrenip Yoga ve Vedafelsefesinde uzmanlaştı. Hindistan’da çeşitli Yoga Üstatlarından eğitim alarak Yogi’lik mertebesine kadar ulaştı. Himalaya dağlarında bulundu ve uzun süre Himalaya dağlarında yaşayan gerçek Yoga Üstatlarından eğitim aldı. Orijinal Yoga Sistemi’nin gizli ezoterik bilgilerini edindi ve tekniklerini öğrendi.
Büyük Üstad Akif Manaf yayınlanmış eşsiz eserleri, her gün verdiği eğitimler ve söyleşileriyle Yoga alanında en yüksek düzeyde uzmandır. Büyük Üstad Akif Manaf yayınlanmış eşsiz eserlerinde Orijinal Yoga Sistemi’nde verilen derin ezoterik bilgileri günümüzün insanının daha iyi anlaması için modern bilimin keşfettiği beden, zihin ve psikoloji konularındaki terimleriyle anlatmaktadır. Böylelikle Yoga ilmi ile modern bilim arasında muazzam bir sinerji oluşturmuştur.
Yoga Academy’nin kuruluş amacı Orijinal Yoga Sistemi’ni bilimsel bir şekilde insanlığa sunmaktır. Bu amacı etkili bir şekilde gerçekleştirmek için Yoga Academy’nin merkezleri dünyanın her kentinde açılmaktadır. Şu an yurtiçinde ve yurtdışında Yoga Academy’nin 70 civarı merkezi mevcuttur.
Büyük Üstad Akif Manaf 2012 yılında Yoga yöntembilimini insanlığa bilimsel bir şekilde aktarmak ve insanları Yoga konusunda doğru şekilde eğitmek için Yoga Antrenörler Derneği’nin (YogAD) kuruluşuna önderlik etmiştir. Yoga Antrenörler Derneği’nin amacı gerçek Yoga sistemini bir spor dalı olduğunu göstermek ve bu konuda bilimsel eğitim vermektir. YogAD’ın düzenlediği etkinlikler sayesinde insanlar Yoga konusunda yaygın olan önyargılardan kurtulmakta ve Yoga tekniklerini doğru şekilde uygulayarak sağlıklarına kavuşmaktadır. Yoga Antrenörler Derneği’nin başkanı olan Büyük Üstad Akif Manaf dünyada bir ilke imza atarak özel Yoga müziklerinin bestelenmesine, koreografilerin hazırlanmasına ve yarışların düzenlemesine rehberlik etmektedir. İleride Türkiye’de ve Dünyada Yoga Şampiyonlukları ve Olimpiyatları düzenlenecektir.

Orijinal Yoga Sistemi’nin Faydaları Nelerdir?

Orijinal Yoga Sistemi insanın kendini tanımasına ve mükemmel bir şekilde geliştirmesine aracılık eden en kadim evrensel gelişim sistemidir. Mükemmel seviyede bedensel, zihinsel, ruhsal uyum ve sağlık kazandırır, hayal oluşturan her şeyle birlik içinde olma imkanı sunar.
Sanskrit kelimesi olan Yoganın sözcük anlamı, birleşmek, bağlanmak, bütünleşmektir. Bu birkaç düzeyde gerçekleşir. Yoga uygularken fiziksel düzeyde organizmanın tüm sistemleri birbirine bağlanır, uyum içinde çalışır. Zihinsel düzeyde düşünce ve duygular bütünleşir, rahatsız edici karşıtlıklar üretmez. Kişisel düzeyde beden, zihin ve ruh birleşir, uyum içinde kaynaşır, tek birim haline gelir. Evrensel düzeyde birey evrenle doğal birlikteliğe, uyuma ulaşır.
Orijinal Yoga Sistemi her yaş ve sağlık durumundaki insanın rahatça uygulayabileceği teknikler içerir.
Orijinal Yoga Sistemi insanoğlunu tüm yönlerde geliştiren sekiz bölümden oluşur:

l)Yama: İnsan hayatının evrensel eylem yönünü geliştirir, birey ile toplum arasındaki köprüdür.
2)Niyama: İnsan hayatının kişisel eylem yönünü geliştirir, disiplin ve düzeni getirir.
3)Asana: Vücut çalışmalarıdır, insan hayatının fiziksel ve bedensel yönünü geliştirir.
4)Pranayama: Nefes ve biyoenerji teknikleridir, insan hayatının biyoenerji yönünü
geliştirir.
5)Pratyahara: İnsan hayatının duygusal ve ince enerjisel yönünü geliştirir.
6)Dharana: Konsantrasyon, insan hayatının beyinsel, sinirsel ve zihinsel yönünü
geliştirir.
7)Dhyana: Meditasyon teknikleri, insan hayatımn zekasal yönünü geliştirir.
8)Samadhi: İnsan hayatının egosal, ruhsal ve spiritüel yönünü geliştirir.
Orijinal Yoga Sistemi çalışmaları Fiziksel, Duygusal, Zihinsel, Sosyal, Spiritüel Sağlık kazandırmaktadır:
Fiziksel Sağlık: Bedenin sağlığı insan hayatının temel ihtiyaçlarından biridir. Asanalar(duruşlar) kemik, kas, eklem, bez, kardiyovasküler, sinir, sindirim, dolaşım, lenfatik, boşaltım sistemleri, enerji akımları, zihin ve ruh için yararlıdır. Duruşlar tüm sinir sistemini güçlendiren ve dengeleyen, zihni uyum ve huzur haline getiren psikospmatik çalışmalardır. Hoşnutluk, zihinsel berraklık, gevşeklik, içsel özgürlük ve huzur hissi bu çalışmaların bazı etkileridir. Uygulamalar, Pranayama adlı doğru nefes, biyoenerji ve gevşeme teknikleriyle birarada sürdürüldüğünde insan, hayatımın sonuna kadar sağlam ve enerjik kalır.
Duygusal Sağlık: Genellikle insan duygularım yönetmek yerine, duygular inşam yönetmektedir. Pratyahara adlı teknikler sayesinde birey duygularıma tam bir şekilde hakim olmayı öğrenmekte, duygusal özgürlük, tatmin ve özgüven hissi gelişmektedir.
Zihinsel Sağlık: Zihni kontrol etmek için konsantre olmayı öğrenmeliyiz. Düşünce berraklığı, huzur ve sakinlik zihinsel sağlığın temelleridir. Zihinsel sağlığa ulaşmak için Orijinal Yoga Sistemi’nde çeşitli konsantrasyon ve meditasyon teknikleri mevcuttur.
Sosyal Sağlık: İnsanın kendi içinde huzurlu ve mutlu olması ve başkalarını mutlu etme yeteneğinin gelişmesi, sosyal sağlığı arttırmaktadır. Orijinal Yoga Sistemi insana kendi yararı ve başkalarının refahı için çalışmayı öğretmektedir. Birey komşuları ve toplum için değerli ve yapıcı olmayı, doğayı ve çevreyi korumayı, dünya barışı için çalışmayı öğrenmektedir.
Spiritüel Sağlık: Spiritüel sağlığın temel prensibi kimseye zarar vermemektir. Hayatı korumak, insana ve tüm canlılara saygı duymak, kimsenin özgürlüğünü sınırlamamak, Yoga öğretisinin temel uygulaması, doğal sonucudur. Hoşgörü, anlayış, sevgi, yardımseverlik, şefkat ve merhamet gelişmektedir.
Orijinal Yoga Sistemi Sosyal İletişimi Kolaylaştırır, Güçlendirir:

Dış dünyayla iletişim mümkün olan en olumlu düzeyde gerçekleşir.Orijinal Yoga Sistemi fizyolojik gerçekliğe sıkıca bağlı olan bir öğretidir. İnsanın dış dünyaya ilişkin deneyimleri genetik özelliklerinden, bulunduğu ortamdan, sergilediği davranışlardan ve yediği besinlerden etkilenen sinir sisteminin sağlığına bağlıdır. Yoga teknikleri sinir sistemini güçlendirir, dengeye sokar ve arındırır. Böylece birey dünyayı olumlu bir tutum içinde, bilinçli ve net olarak algılar.
Mutluluğa ulaşmak için bedendeki enerjiler dengelenir. Orijinal Yoga Sistemi hormon salgıları ve beyin dalgalarını olumlu etkiler, sinir sistemini gevşetir, zihni sakinleştirir, hafıza ve konsantrasyonu güçlendirir, daha iyi insani ilişkiler geliştirmeye, daha fazla zevk almaya, daha iyi bir şekilde eğlenmeye, dengeli, mutlu ve sağlıklı bir yaşama yardım eder. Şuurun ve farkındalığı niteliği değişir.
Öğrencinin içinde yaşadığı topluluğun etkin ve sorumlu bir üyesi olarak kendisini ve ailesini destekleyebilmesini sağlar. Orijinal Yoga Sistemi kişiyi gençleştirir, zihni daha canlı ve etkin kılar, komplekslerden kurtarır, gelecek beklentilerini pozitifleştirir, uygulayanı bedence, akılca ve ahlakça bütün bir varlık haline getirir.
Orijinal Yoga Sistemi Ders İçeriği:
Bütün organizma için hayati önem taşıyan nefes alıp vermeyi bilinçli ve doğru bir şekilde yapmak ve hayata yerleştirmek teknikleri uygulanır. Duruşların sıralaması özeldir, nefesle bir arada uygulanır, omurga zorlanmadan esneklik kazanır, omurgayı destekleyen kaslar kuvvetlenir, şekil bozuklukları düzelir, omurlar arasındaki disklerin ezilmesi, fıtıklaşması ve kayması önlenir, akciğer kapasitesi artar, vücuttaki oksijen oranı yükselir. Hormonal bezleri, sinir, sindirim, dolaşım, kardiyovasküler sistemleri olumlu etkileyen teknikler uygulanır, duygular rahatlar, zihin dinginleşir. Seansların sonunda uygulanan derin gevşeme tekniği ile bağışıklık sistemi güçlenir, uykusuzluk sorunu çözülerek derin bir dinlenme sağlanır.

Orijinal Yoga Sistemi tanıtım dersi için
Gelenler;
1-Eşofman veya spor kıyafetleri
2-Yoga Matı veya plates minderi, yoksa üzerinde yoga yapacakları bir battaniyede olabilir
3-Çalışmanın bitiminde 15 dk. derin gevşemede isteyen üzerini örtmek için örtü (pike, battaniye vb. etirebilir)
4-Çalışmadan önceki 1.30 veya 2 saat içinde kahvaltı veya yemek yenmemesi önerilir. (Çalışmalarda mide dolu olursa duruşlarda zorluk yaşanabilir)

Rezervasyon için;

Tel: +90 366 616 1016
Fax: +90 366 616 1046
Gsm: +90 532 292 2338
Adres: Daday Kelebek Vadisi Mah. 37860 Daday-Kastamonu
www.iksirresorttown.com – info@iksirresorttown.com

2015-08-19T00:36:02+00:0019 Ağustos 2015, Çarşamba|Categories: Duyurular|

Yorum bırakmak ister misiniz ?

Yaklaşan Etkinlikler

  1. İksirli Aile ve Çocuk Kampı

    Temmuz 22 @ 14:00 - Temmuz 28 @ 12:00
  2. 9. Doğa ve Mantar Şenliği

    Eylül 28 @ 14:00 - Eylül 30 @ 11:00