fbpx

Sonbaharın En Güzel Günleri

sonbaharin-en-guzel-gunleri-2 Pastırma yazı, havanın mevsim sıcaklığının üzerinde olduğu günleri için kullanılan bir deyimdir. Pastırma bu mevsimde kuruduğundan ‘’pastırma yazı’’ denmiştir. Pastırma sıcaklarında gündüzler güneşli geçerken, akşamları da serin ve soğuk geçer. Güneşli günlere aldanıp kalın giyinmeyi ihmal etmemeniz gerekir. Pastırma sıcakları, genellikle yağmurlu günlerden sonra karşımıza çıkar. Güneşe hasret kaldığımız günlerde yüzümüzü güldürür ve bize enerji verir. Güneşli günlerin insanlar üzerinde olumlu yararları vardır. Çocukların D vitamini ihtiyacını karşılar ve aynı zamanda bizi mutlu eder.

Pastırma yazında yaşanan sıcaklığı kaçırmamak için siz de sevdiklerinizle beraber küçük bir hafta sonu kaçamağı yapabilirsiniz. Güneşli günler yüzümüze gülümserken, doğa ile iç içe geçireceğiniz bir tatil ruhunuza ve bedeninize çok iyi gelecek. Kastamonu Daday’ın yeşil doğasını ve temiz havasını İksir Resort Town ile yaşayın!

sonbaharin-en-guzel-gunleri-1

İksir Resort Town’da güneşli havaların keyfini çıkaracağınız birçok aktivite var. Güneşin sizi takip ettiği bir havada güzel bir doğa yürüyüşü yapabilir, Daday’da kurulan köy pazarında dolaşabilirsiniz. Küçük bir hatırlatma:  Köy pazarında dolaşırken, emektar teyzelerin size verdiği ikramlıkları tatmadan geçmeyin.

Son güneşli havalarda İksir Resort Town’un yeşilliklerle çevrili bahçesinde kahvenizi yudumlarken, sevdiklerinizle birlikte tatlı bir sohbete dalabilirsiniz. Yazdan kalma günleri iyi değerlendirmek için sizleri İksir Resort Town’a davet ediyoruz. Güneşin kendini hissettirdiği bu günlerde, hafif çiseleyen yağmur bile sizi mutlu etmeye yetecek. Toprak kokusu eşliğinde birbirinden özel atlarımızla vakit geçirebilirsiniz. Daha önce hiç ata binmediyseniz ve atlara hayran iseniz, bu eşsiz tutkuyu İksir sonbaharin-en-guzel-gunleri-3

Resort Rown’da yaşamalısınız.  Daday’ın muhteşem doğasını ve bol oksijenli havasını çok seveceksiniz. Ülkemizde bulunan doğal cennet Daday’ı tatil dönüşü arkadaşlarınıza büyük bir heyecanla anlatacaksınız. Çocuklarınız ve kendiniz için bir iyilik yapın ve sıcak havaların hüküm sürdüğü şu günlerde, hafta sonunuzu en iyi şekilde değerlendirin.

Kendinizi evinizde hissedeceğiniz, konforlu odalarımızı incelemek için: http://www.iksirresorttown.com/iksir-hanim-konagi/

Rezervasyonlarınız için: http://www.booking.com/hotel/tr/iksir-resort-town.html?aid=330843;lang=tr

2016-10-15T02:30:05+00:0019 Kasım 2014, Çarşamba|Categories: Blog|

Yorum bırakmak ister misiniz ?

Yaklaşan Etkinlikler

 1. 23nisan

  İksir Resort Town Uçurtma Şenliği

  Nisan 21 @ 14:00 - Nisan 23 @ 10:30
 2. mantar-senligi

  10. İksir Doğa ve Mantar Şenliği

  Nisan 26 @ 14:00 - Nisan 28 @ 11:00
 3. yoga

  İksir Resort Town’da Ayurvedik Yoga Tatili

  Mayıs 3 @ 11:30 - Mayıs 5 @ 10:00
 4. konaklamaliannelergunu

  Konaklamalı Anneler Günü

  Mayıs 10 @ 14:00 - Mayıs 12 @ 12:00
 5. İksir Binicilik Yarışları