Anadolu Süvarileri İksir Binicilik Tesislerinde!

Türkiye Binicilik Federasyonu tarafından düzenlenen Anadolu Binicilik Gelişim Projesi 3.Kamp dönemi, 1 ile 30 Ağustos tarihleri arasında İksir’de düzenleniyor.
İksir Resort Town Yaşam & Tatil Kasabası Binicilik Tesisleri ev sahipliğinde Daday’da gerçekleştirilecek olan programdaki amaç; biniciliğe kabiliyetli ancak maddi imkânları sınırlı çocuklara binicilik eğitimi verilmesidir.
Kamp boyunca aynı zamanda İngilizce, yüzme ve beden eğitimi dersleri de alacak olan genç sporcuların uzun vadede milli takım alt… yapısını oluşturması planlanıyor.
Projeye, Türkiye’nin çeşitli illerinden (Kastamonu-Samsun-Denizli-Antalya-Eskişehir-Gaziantep-Muş) olmak üzere toplam 10 öğrenci katılacaktır.
Türkiye Binicilik Federasyonu 2 yıl önce başlatmış olduğu projede, daha önce Antalya (Orfe Atlıspor Kulübü) ve Eskişehir (Eskişehir Atlıspor Kulübü) kamplarını gerçekleştirirken, aynı zamanda binicilik sporunun yurt çapında yaygınlaşması yönünde çalışmalarına devam etmektedir.
İksir Binicilik Tesisleri, Federasyon programı ile paralel ve eş zamanlı olarak, bir aylık programı, kendi bünyesinde gerçekleştirecektir. Dört nala özgürlüğün tadını çıkarmak, keyifli kulaçlar atmak isteyen tüm 10-15 yaş arası çocukları bekliyoruz!