Sonbahar temalı fotoğraf yarışmamıza katılmak için tek yapmanız gereken 15 Kasım 2016 tarihine kadar fotoğraflarlarınızı #sonbahardaolmak etiketiyle Instagram’da paylaşmak, @iksirresorttown’u takip etmek ve etiketlemek!

Ödüller:

1. İksir Resort Town’da 2 Kişi 2 Gece Konaklama (YP)

2. İksirli Çiftlik Hediye Çeki 200 TL

3. İksirli Çiftlik Hediye Çeki 100 TL

“İKSİR FOTOĞRAF YARIŞMASI”
Şartnamesi

GENEL KATILIM KOŞULLARI
1- Yarışmanın konusu Kastamonu ve Daday Bölgesinin doğal güzelliklerine dikkat çekmek, bölgenin sonbahardaki güzelliğine vurgu yapmaktır. Söz konusu içerik doğa ve mevsim güzelliklerini anlatmak olduğu için özellikle Kastamonu/Daday bölgesinde çekilmiş bir fotoğrafla yarışmaya katılım şartı aranmamaktadır.
2- Yarışmaya katılım ücretsizdir.
3- Yarışmamız; seçici jüri, İksir Resort Town, İksirli Çiftlik çalışanları, temsilcileri ve onların birinci derece yakınları dışında amatör/profesyonel fotoğrafçılara açıktır.
4- Fotoğraflara renk, keskinlik, toz alma gibi bazı işlemler yapılması, kontrast ayarları, kabul edilebilir oranda fotoğrafik müdahaleler kabul edilir. Fotoğrafa yapılan işlemlerin ölçüsünü değerlendirmede jürinin kanaati esastır.
5-Yarışmaya katılım; fotoğrafın #sonbahardaolmak etiketi ile Instagram sosyal medya hesabından paylaşması, @iksirresorttown Instagram hesabının takibe alınması ve etiketlenmesi ile gerçekleşmiş sayılır.
6- Birden fazla fotoğrafın montajıyla oluşturulan fotoğraflar, yarışmaya kabul edilmez.
7- Birden fazla fotoğrafın yan yana getirilip üretilmesiyle oluşturulan panoramik fotoğraflar ancak aynı zaman zarfında çekilen gerçek görüntülerin kullanılması koşuluyla yarışmaya kabul edilir.
8- Katılımcı, yarışmaya katıldığı fotoğraf/fotoğrafların tümüyle kendisine ait olduğunu ve fotoğrafı oluşturan unsurların tüm izinlerinin alındığını kabul, beyan ve taahhüt eder. Aksine davranış kural ihlali sayılır.
9- Gönderilen fotoğrafların tamamı yarışmacı tarafından çekilmiş olmalıdır. Başkasına ait görüntülerin olduğu gibi kısmen kullanılması durumunda ortaya çıkabilecek telif hakkı ihlallerinin tüm hukuki sorumluluğu katılımcıya aittir. Bu durumda katılımcı hakkında kural ihlali işlemi uygulanır.
10- Kural ihlali yapan katılımcının ödülü iptal edilir; ödül, unvan ve kazanımları geri alınır. Bu durum diğer yarışmacıların sıralamasında değişiklik yapılacağı anlamı taşımaz; diğer ödül almış ve/veya alamamış yarışmacılara talep hakkı doğurmaz. Ödül verilmişse katılımcının ödülü iade etmesi gerekir.
11- Haklarında yukarıda açıklanan gerekçelerle kısıtlılık kararı devam eden katılımcılar bu yarışmaya katılamazlar.
12- Yarışmaya gönderilen fotoğraflarda görülebilecek insanların fotoğrafının çekilmesine ve bir yarışmaya gönderilmesine, fotoğrafın görsel, internet ve basılı yayın organlarında yayınlanmasına izin verdikleri kabul edilir. Söz konusu kullanımlardan dolayı ortaya çıkabilecek anlaşmazlıkların tüm sorumluluğu yarışmacıya aittir.
13- Dereceye girerek ödül alan ve başarılı bulunan (mansiyon alan ve sergilenmeye değer görülen) fotoğraflar İksir Resort Town adına arşivlerinde kalacaktır. Anılan fotoğraflar, yarışma sonuçlandığı tarihten itibaren hiçbir yer ve muhteva sınırı olmadan İksir Resort Town’un tanıtımlarında münhasıran ve bedelsiz olarak kullanılabileceği gibi yarışma sonuçlarının duyurusu için internet, görsel ve yazılı basın organlarında eser sahibinin ismiyle birlikte kullanılabilir. Bu süre içinde eserlerin kullanım hakkı eser sahibine de ait olacaktır. Katılımcı bu şartlarla ilgili olarak kurumumuzdan ayrıca hiçbir hak ve alacak talebinin olmadığını ve bundan sonra da olmayacağını kabul etmektedir.
14- Yarışma sonuçları www.iksirresorttown.com adresinden ilan edilecektir ve İksir Resort Town sosyal medya hesaplarından duyurulacaktır.
15- Ödül alan fotoğrafların hiçbir şekilde müdahale edilmemiş orijinal dosyaları incelenmek üzere istenildiğinde İksir Resort Town yetkililerine gönderilebilecek şekilde hazır olmalıdır.
16- Şartnamede belirtilen ödüller, hak sahiplerinin yazılı olarak bildirecekleri e-mail, mobil telefon ve/veya posta adresine İksir Resort Town tarafından gönderilecektir. Hak sahibinin kişisel bilgilerini göndermemesi durumunda kazandığı ödül, Sonuç Bildirim Tarihi’nden itibaren 1 (bir) aylık süre sonunda zaman aşımına uğrar. Zaman aşımı durumunda hak sahibinin ödül, telif vb herhangi bir talebi olamaz.
17- Yarışmaya katılan tüm yarışmacılar #sonbahardaolmak etiketi ile paylaştıkları tüm fotoğraflar için İksir Resort Town www.iksirresorttown.com web sitesinde yer alan Yarışma Koşulları ve Şartnamesinde yer alan şartlara ve koşullara uymayı kabul etmiş sayılır.
18- Şartnamede belirtilmeyen konularda ya da olası uyuşmazlıklarda Jüri kararları geçerlidir.

YARIŞMAYA KATILIM
1. Yarışmaya katılacak fotoğrafların #sonbahardaolmak etiketi ile paylaşılması, @iksirresorttown hesabının takibi ve etiketlenmesi durumunda, yükleyici hesap yarışmacı kabul edilir. Kendisi ile Instagram hesabı üzerinden iletişime geçilir. Yarışmaya katılım için alternatif hiçbir gönderi (e-posta, kargo, elden teslim vb) kabul edilmeyecektir.
2. Yarışma fotoğraflarının seçimi “beğeni” sayısı ile değil, Jürinin vereceği kararla yapılacaktır.
3. Katılımda yüklenecek fotoğrafların boyutlandırma ve isimlendirme işlemleri için herhangi bir koşul veya şart bulunmamaktadır.

YARIŞMA TAKVİMİ
Yarışmanın Başlama Tarihi : 1 Ekim 2016
Yarışmaya Son Katılım Tarihi : 15 Kasım 2016, saat 23.00
Jüri Seçim Tarihi : 18 Kasım 2016
Sonuç Bildirim Tarihi : 21 Kasım 2016

Ödüller:
1. İksir Resort Town’da 2 Kişi 2 Gece Konaklama (YP)
2. İksirli Çiftlik Hediye Çeki 200 TL
3. İksirli Çiftlik Hediye Çeki 100 TL

*1.’lik ödülü olan İksir Resort Town 2 Kişi 2 Gece Konaklama (YP) ödülü sadece yarım pansiyon konaklama hizmetlerini kapsamaktadır. Ulaşım ve ekstra harcamalar ödül sahibine aittir. Konaklama için İksir Resort Town’u önceden bilgilendirmek, 30 Ocak 2016 tarihine kadar rezervasyon yaptırmak zorunludur.
**2.’lik ve 3.’lük ödüllerinde kazanan yarışmacıya gönderilecek hediye çeki ile www.iksirliciftlik.com doğal ürünler e-ticaret sitesinden hediye çeki tutarı kadar alışveriş yapma imkanı sunulur. Hediye çeki ile yapılan alışverişlerde kargo bedeli alınmaz.

BAŞVURU ADRESİ
Yarışmacılar #sonbahardaolmak etiketi ile Instagram hesapları üzerinden fotoğrafları ile başvuru yapabilirler. Fotoğrafın yarışmaya katılımının gerçekleşmesi için ayrıca @iksirresorttown Instagram hesabı etiketlenmeli ve takip edilmelidir.