Mantarlar kimilerine göre bir tutkudur!

Mantarlar kimilerine göre bir tutkudur!

Mantarlar kimilerine göre bir tutkudur!

Mikoloji, bir diğer adıyla mantarbilim; mantarlar alemini, genetiklerini, özelliklerini ve tüm kullanım alanlarını inceleyen bir bilim dalıdır. Mantarlar zengin çeşitliğe sahip, farklı lezzetler sunan bir bitkidir. Bu farklı ve ilgi çekici alanı keşfetmek, lezzetlerini doyasıya tatmak istiyorsanız size çok güzel bir teklifimiz var. Doğada yetişen, yenilebilir mantarları bizlerle beraber toplamak ve heyecanla topladığınız mantarları tatmak için 17-18 Ekim 2014 tarihlerinde ünlü mantar uzmanı Jilber Barutçiyan’ın da eşliğinde yapılacak Kastamonu Mantar Şenliği’ndeki lezzet şölenine davetlisiniz.
Sevdiklerinizle yapacağınız mantar toplama gezileri hem ruhunuza hem de bedeninize çok iyi gelecektir. Yeşil renklerin hakim olduğu, renkli çiçeklerle bezenen ormanlarda gezinip sepetinize birbirinden lezzetli mantarları koymak için İksir Resort Town’daki rezervasyonunuzu şimdiden yaptırın.
Doğanın bize armağanı olan bu küçük lezzetleri toplamak için mantar alemiyle ilgilenen herkesi bu eğlenceli etkinliğe bekliyoruz.