Profesyonel Binicilik Eğitiminin Adresi: İksir Resort Town

Profesyonel Binicilik Eğitiminin Adresi: İksir Resort Town

Profesyonel Binicilik Eğitiminin Adresi: İksir Resort Town

Binicilik aktivitesi yapılan ortamın temiz, eğitimcilerin ise konuyla ilgili bilgi sahibi olması ve alanında profesyonel olan kişiler arasından seçilmesi gerekmektedir. Binicilik, yüksek seviyede efor harcanması gereken ve belli miktarda yorucu olabilen bir etkinlik olması sebebiyle, binicilik hizmeti alınan yer; aynı zamanda bu enerji kaybını dengeleyecek,sağlıklı ve doğal beslenme imkanları sunan bir restorana da sahip olmalıdır. Ayrıca, hava şartlarına bağlı kalmak istemeyen binicilik tutkunları için hem kapalı hem de açık manejlere, hatta doğayla her an yakın temas içinde olmak isteyen biniciler için atlı gezilere uygun ormanlık alanların olduğu çiftlikler bu spor için en uygun ortamı sağlamaktadır.
Binicilik eğitimi verilen ya da binicilik aktivitesinde bulunulan yer kadar, atlar da büyük önem taşımaktadır. Atların düzenli olarak bakımının yapılması, temizlik kriterlerini tam olarak karşılayan ortamlarda bakılması ve sağlıklı olmaları şarttır. Bunun yanında, biniciliğe uygun özellikte atların seçilmiş olması da büyük önem taşır. Temposu düşük, sakin, çevreye uyum gösteren atların seçilmesi olmazsa olmaz bir kriterdir. Çünkü özellikle biniciliğe yeni başlayanlar, atların huzursuzlanması halinde doğal olarak panik yaşarlar. Sakin ve çevresiyle uyumlu atlar bu tür sorunların oluşma riskini en aza indirir. Binicilerin, fiziksel yapılarına ve yaşlarına uygun atlarla çalışması gerektiğinden tercih edilecek atların da buna göre seçilmesi gerekir. Uzun boylu ve kilosu yüksek kişiler için büyük atlar, ince yapılı ve daha kısa boylu kişiler için ise daha küçük atlar tercih edilmelidir. Sürecin ilerleyen zamanlarında biniciler deneyim kazandıkça, daha yüksek tempolu atlarla çalışmalarına devam edebilirler.
Binicilik konusunda uzun süreli ve derin bir bilgi birikimine sahip olan İksir Resort Town, deneyimli ve profesyonel eğitmenler eşliğinde, size en uygun eğitim programlarını sunarken, binicilik sporunu en doğru ve güvenilir adreste yaparak keyifli zaman geçirmeniz için gereken uygun ortamı sağlıyor. Hijyenik koşullarda, sağlıklı ve düzenli olarak bakımı yapılan atların kullanıldığı, atlı safariler ve fayton turlarının da düzenlendiği İksir Resort Town’da yapacağınız binicilik aktiviteleri size benzersiz bir deneyim yaşatacak. Ayrıca binicilik sırasında harcadığınız enerjiyi zaman kaybetmeden geri kazanmanız için Göktepe ve Ceviztepe’nin benzersiz doğal manzarasının eşlik ettiği Horse Bistro’daki yiyeceklerle açlığınızı yatıştırabilirsiniz.
İksir Resort Town’da binicilik keyfi bununla da sınırlı değil. Türkiye Binicilik Federasyonu iş birliğiyle yıllık olarak düzenlenen İksir Binicilik Şenlikleri’nde, atlı dayanıklılık, at terbiyesi, engel atlama ve mini derby yarışlarına katılabilir, ya da son derece renkli olan bu organizasyonu izleyebilirsiniz.
Unutmayın! Binicilik için en güzel ve uygun ortamlardan birine sahip olan İksir Resort Town, kapalı ve açık manejlerinin yanında,atlı gezilere uygun ormanlık alanlarıyla siz binicilik tutkunlarını misafir etmek için dört mevsim hazır.