HER YAŞTAN TUTKUNLARI İÇİN

Binicilik Sporu

Bir canlı ile paylaşım halinde yapılan tek spor dalı olan binicilik sporuna başlamanın yaşı ve zamanı yok. Üstelik doğanın içinde bir atla birlikte geçireceğiniz zamanın ruhsal ve bedensel gelişiminize katkısı yaşanmaya değer.

1200 m2 kapalı manejimizde profesyonel eğiticiler eşliğinde Bulgar, Hollanda, İngiliz ve Arap atlarıyla düz koşu, konkurhipik, dresaj ve lonj eğitimi alabilirsiniz.
BİLGİ ALIN

Her yaşta başlanabilen ve devam edilebilen atlı sporlarla fiziksel ve duygusal gelişiminize katkı sağlayabilir benzersiz deneyimler yaşayabilirsiniz. İksir Resort Town Biniclik Tesisleri özellikle çocuklara bu sporu sevdirme gayretindedir. Bu sporla tanışan çocuklar, ömür boyu sürecek bir dostluğa adım atarlar. Özellikle tesisimizdeki Pony atları ile yaşayacakları deneyim unutulmaz olacaktır.

Atlı sporlar, özellikle genç yaşlarda, doğru olarak yapıldığında vücut dengesini ve kontrolünü arttırarak kasların kuvvetlenmesine yardımcı olur. Solunum sistemini geliştirir ve bağırsak problemlerini azaltır.

Profesyonel bir bilinç ile kurulmuş İksir Resort Town Binicilik Tesisleri’nde, her aşamadaki binicilere ve binici adaylarına her mevsim koşulunda amaca uygun atlar ve antrenörler ile eğitim verilmektedir. Bu eğitimler binicilik sporunu tanımanız, sevmeniz ve bir yaşam biçimine dönüştürmenize yardımcı olmak amacıyla programlanmıştır.

1200 m2’lik kapalı ve1750 m2’lik açık manejlere sahip tesisimiz profesyonel eğiticiler eşliğinde Bulgar, Hollanda, İngiliz ve Arap atlarıyla düz koşu, konkurhipik, dresaj ve lonj eğitimi verilmektedir.

Doğa tutkunları için her mevsim sadece atlar ile ulaşılabilecek Daday çevresine; Ballıdağ, Araç yörelerine, göletlere at ve faytonlarla safariler düzenlenebilir. Göktepe ve Ceviztepe’nin eşsiz panoramik seyrinin keyfini Horse Bistro’daki lezzetli snack çeşitleri ile de çıkarabileceksiniz. Bu muhteşem keyif anılarınızda ilk sırada yer alacaktır.

BİNİCİLİK İÇİN İLETİŞİME GEÇİN