İksir Resort Town Logo ve Motto

İksir Hanım’ın Doğanın Kalbi Daday’a Dokunuşu ve Kastamonu Oteli İksir’in Doğuşu

İksir Resort Town Tatil ve Yaşam Kasabası’nın hikayesi, Matematik Öğretmeni İksir Sema Aydın’ın doğduğu topraklara dönmesiyle başlar ve başarılı bir girişimcilik örneğine dönüşerek büyümeye devam eder.

İksir Hanım, babasının memuriyetinden dolayı doğduğu Kastamonu’nun Daday ilçesinden bir süre uzak kalır, ancak bu topraklarla olan bağını hiç koparmaz. 24 yıllık öğretmenlik mesleğinin ardından bölgeye yaptığı ziyaretlerden birinde, bir konağın satılık olduğunu görünce almaya karar verir. 1926 yılında inşa edilmiş bu tarihi konağı satın alarak restore ettirir. Kendisine destek olan iki kızı ile birlikte, çocukluk hayallerini gerçeğe dönüştürme ve bölgeye ekonomik bir değer kazandırma şansı yakalar. Yakalanan bu şansın iyi kullanılması ile Kastamonu Otelleri arasında konforlu bir konaklama deneyimi sunan İksir artık Daday’da hizmet vermeye başlamış olur.

İksir Resort Town Kurucusu İksir Hanım
İksir Resort Town Yerleşkesi Havadan Çekim

İksir Ödüle Layık Görüldü

Böylece; bu girişim, ödüllü ve örnek oluşturacak bir hikayeye, İksir Resort Town Tatil ve Yaşam Kasabası’na dönüşür. İksir Hanım, bu girişimiyle, 2014 yılında Garanti Bankası, Ekonomist Dergisi ve Türkiye Kadın Girişimciler Derneği (KAGİDER) işbirliğiyle düzenlenen yarışmada Türkiye’nin Yöresinde Fark Yaratan Kadın Girişimcisi Ödülü’nü alır.

Bugün, 60 oda ile 60.000 m² üzerine kurulu İksir Resort Town, Kastamonu’nun Daday ilçesinde, çam ormanlarının içinde bölgenin tarihi dokusunu, eşsiz doğasını, köklü yöresel kültürünü, özgün mimari yapısı ve zengin gastronomisini tanıtmayı amaçlıyor.

Geçmişte Samanlık olarak kullanılan yapı ince dokunuşlarla bir restoran haline getirilmiş durumda. Bu restoranda yöresel lezzetlerin tatmanın ötesinde kullanılan tüm ürünlerin İksirli Çiftlik’te yetişmiş doğal ürünlerle hazırlanıyor.

İksir Resort Town spa, yüzme, binicilik, doğa sporları, farklı el sanatları ve becerileri gibi aktivitelerle ilginç deneyimleri yaşatmak, yaşamınıza değer katmak için sizleri bekliyor.