Doğanın İçinde Yoga ve Diğer Etkinlikleriniz İçin En Güzel Doğa Oteli

Yoga Etkinlikleriniz İçin İksir’e Bekliyoruz

Ballıdağ’ın çam ormanlarını, Daday’ın oksijen deposu havasını, Yumurtacı Göleti’nin dinginliğini İksir Resort Town’ın hizmet anlayışı ile bir araya getirdik. 1926 yılında inşaa edilen bir konağın yıllar sonra restorasyonu ile başlayan hikayemizde  butik ve doğa oteli konseptini bir araya getirerek misafirlerimizin ihtiyaçlarına endüstriyel çözümler yerine doğanın içerisinde, doğal ve organik üretim ile cevap vermeye başladık. Tatil Kasabamıza 3 km. mesafedeki organik ve doğal sertifikalı çiftliğimiz olan İksirli Çiftlik’te ürettiğimiz besinler ile misafirlerimize doğal beslenmeyi sunmayı amaç edindik. “Doğal beslen ve doğal kal, her zaman yenilen” mottosu ile sunduğumuz hizmet doğa oteli arayan ve kuş sesleri eşliğinde muhteşem doğanın içerisinde etkinlikler düzenlemek isteyen grupları özellikle yoga tutkunlarının tercihlerini Tatil ve Yaşam Kasabımıza yönlendirdi.

Tatil ve Yaşam Kasabamızın ana yerleşkesinin bulunduğu yerdeki geniş avlumuzda ve farklı özelliklere sahip kapalı alanlarımızda, Yumurtacı Göleti’nin kıyısında bulunan gölet evimizde, çiftliğimizde ya da Ballıdağ’ın eteklerinde bulunan dağ evimizde yoga etkinlikleri, meditasyon ve inzivalar düzenlemek isteyen gruplara özel etkinlik programları ve konaklama fırsatlarını yaratarak hem yoga tutkunları için huzur dolu bir tatil imkanı sunmayı hedefliyor, hem de doğal beslenmeye ilgi duyan herkesi İksir’in doğal ve organik besinlerini tatmaya hatta bizzat üretimimizi gözlemlemeleri için İksirli Çiftlik’e davet ediyoruz.

REZERVASYON İÇİN TIKLAYIN

Gölet Evi

Trekking ve ya bisiklet turlarınızı tamamladıktan sonra, ana tesislere 3 km. mesafede bulunan Yumurtacı Göleti çevresinde doğanın tüm sesleri ve dinginliği içerisinde ruhunuzu ve bedeninizi yenilerken piknik yapabilirsiniz.

İNCELEYİN

İKSİR RESORT TOWN’UN YANI BAŞINDA

İksirli Çiftlik

Ailece doğaya, toprağa gönül vermiş İksir Ailesi’nin yıllardır mutfağının temeli, üretiminin kaynağı İksirli Çiftlik Ağustos 2017 itibarıyla doğayı seven, toprağa dokunan, üretimden keyif alan dostlarıyla bir arada üretim yapmak ve toprağın, ağaçların, kuşların sesini duymak istiyor.

İNCELEYİN
Ramazan Bayramı Tatili Konaklama Paketleri

Doğa Tutkunlarının Gizli Adresi Daday

Daday geçmişteki adıyla ‘Dadybra’, verimli topraklar anlamına gelir. Bölge cömertçe sunduğu zengin bitki örtüsü ve gür ormanlarıyla adının anlamına yakışır bir özellik taşır. Daday Vadisi Kastamonu’ya bağlı, çam ormanlarıyla kaplı oksijen deposu Ballıdağ’ın eteğinde bir cennet parçasıdır. M.Ö. 5,000 yılından itibaren yerleşim alanı olan bölge, sırtını kuzeyde Ballıdağ’a (yüksekliği 1570 m, zirve yüksekliği 1800 m), güneyde ise Sarı Çam Dağları’na yaslar.

Türkiye’nin sayılı oksijen çadırlarından olan Ballıdağ, 1954 yılında İsviçre’den gelen uzmanlar tarafından yüksek oksijen değeri nedeniyle seçilmiş ve bir dönemin göğüs hastalıkları hastanesine ev sahipliği yapmıştır. Su kaynağını, ormandan gelen kaynak sularının birleştiği Akpınar Köyü düzlüğünden alan Daday Çayı ise, ince kıvrımlarla vadinin içinden geçerek Gökırmak’ın kollarından birisini oluşturur. Yüzyıllar önce büyük bir gölün mavi sularıyla kaplı olduğu bilinen bu geniş ve yeşil topraklar, hangi köşesinden bakarsanız bakın her mevsim bir başka güzelliktedir. Kastamonu otelleri arasında farklı bir deneyim sunan İksir Resort Town, alternatif tatil arayan tüm misafirlerine en iyi deneyimi yaşatmak için sizi bekliyor.

REZERVASYON İÇİN TIKLAYIN