KASTAMONU’NUN EŞSİZ

Doğal Güzellikleri

Ballıdağ: Doğanın cömertçe sürprizler sunduğu masalsı bir bölgedir Ballıdağ. 1570 metre yüksekliği ile en yoğun oksijen kaynaklarına sahip ormanlarla kaplı Ballıdağ, yaban yaşamın da beşiğidir. Bol oksijeni nedeniyle Türkiye’nin en büyük sanatoryumlarından birine ev sahipliği yapmıştır.

Küre Dağları Milli Parkı: Karadeniz’e paralel uzanan Küre Sıradağları, 2019 metrelik Yaralıgöz Dağı ile en yüksek noktasına ulaşır. 34 bin hektarlık Küre Dağları Milli Parkı, dünyaca ünlü kanyonları, şelaleleri, mağaraları ve zengin yaban yaşamı bağrında saklar.

Ilgaz Milli Parkı: Vadiler, sırtlar ve doruklardan meydana gelen Milli Park alanı en üst değerde peyzaj örnekleri sunar. Dünyada nadir bulunan bitki ve çiçek türlerini bu bölgede görmek mümkündür. Yılın 6 ayında karlarla kaplı, doruğu 2587 metreyi bulan yüce Ilgaz dağında kış sporları yapılmaktadır.

Kastamonu Doğal Güzellikleri

İksir Resort Town Kastamonu Daday

Doğanın kalbi Daday'da huzur dolu bir tatilin yanında ailenizle beraber çeşitli etkinliklere katılmak, at biniciliği öğrenmek, Kastamonu'nun doğal güzelliklerini keşfetmek ve tarihini tanımak için bize ulaşın.
REZERVASYON VE DAHA FAZLA BİLGİ İÇİN HEMEN TIKLAYIN
Daday’ın Tarihçesi İçin Tıklayın
Aktiviteler Ana Sayfa İçin Tıklayın