Haftasonu Ankara’ya yakın tatil yerleri

Ankara’ya yakın bir tatil seçeneği mi arıyorsunuz?

İksir Resort Town Ankara’ya karayolu ile sadece 2 saat mesafede, Kastamonu Daday’da doğayla iç içe bir tatil seçeneği sunuyor.

İksir Resort Town ve Kastamonu Daday

2009 yılının son günlerinde misafirlerini ağırlamaya başlayan İksir Resort Town, 60 dönüm arazi üzerinde yer alan ana tesisler ile çiftlik, Ballıdağ dağ evi, gölet gibi diğer hizmet alanlarıyla, fark yaratan ve yüzlerce dönümü kapsayan bir tatil ve yaşam kasabası olarak hizmet veriyor. İksir Hanım Konağı,

Daday'da İlk Bahar

Samanlık, Göktepe, Ceviztepe, Soğucaova Dağ Evi ve Gölet Evi olmak üzere farklı özelliklere sahip 6 binadan oluşan otelin her binasında ayrı atmosfere sahip toplam 60 oda bulunmaktadır.

Daday, zirvesi 1.800 metreyi bulan Ballıdağ Bölgesi, Sarıçam, Karaçam, Kayın, Köknar ağaçları ile kaplı binlerce dönüm ormanlık alanı ile dünyanın sayılı “oksijen depolarından” birisidir ve bu nedenle bölgeye dünyanın 2. İsviçre’si de denilmektedir.

İksir Resort Town’da neler yapabilirsiniz?

‘Her gün yeniden doğmak’ felsefesini yaşatan İksir Resort Town Yaşam ve Tatil Kasabası’nda 4 mevsim 50’nin üzerinde aktivite yapılıyor. Atlı sporlar merkezinde biniş eğitimleri, doğada serbest at binişleri, yayla ve kış sporları, trekking, Atv turu, Jeep safari, Off road, olta balıkçılığı, bisiklet, kuş gözlemciliği, mantar toplama, faytonla şehir turu gibi onlarca aktiviteyi bünyesinde barındıran İksir Resort Town, çiftlikte üretilen ürünlerle ve gezilerle doğayla iç içe olmayı sağlarken, aynı zamanda konforu özleyenlerin ilgi odağı haline geliyor. 4 mevsimi cennet olan Daday’da, yaşamınızı cennete çeviren İksir Resort Town, sadece 5 duyuya hitap etmiyor; aynı zamanda bedeninizi ve ruhunuzu da besliyor.

İksir Resort Town Yaşam & Tatil Kasabası’nda kısa mesafede gezilip- görülecek yerler

Yumurtacı Göleti – Ceviztepe arası bisiklet turu : 7 kilometre
Taşçılar Göleti – Yumurtacı Göleti arası bisiklet turu: 15 kilometre
İksir-Kös Deresi arası trekking : 3,5 kilometre
İksir-Göktepe arası ATV, At safari, trekking : 7 kilometre
İksir-Ballıdağ arası trekking : 18 kilometre
İksir-Yumurtacı Göleti trekking : 3,5 kilometre; Gölette Göçmen Kuş Gözlemi ve Barbekü
İksir-Ballıdağ Kule arası trekking : 9 kilometre
Elveren Yaylası : Çeşitli mantar türleri ve kırmızı karıncaların bulunduğu yayladır.
Karacaören : 30 kilometredir. Balıyla meşhur olan bu köy, ahşap konaklara sahiptir.

Kastamonu Konaklama İksir Hanım Konağının çatı odalarındaki tavan pencereleri ile yatağınızdan yıldızları seyretmenin mutluluğunu yaşayabilirsiniz. Kütüphane olarak dekore edilmiş sofada keyifle okuyacağınız bir kitaba kahvenizle birlikte tabii ki doğa eşlik ediyor.

Haftasonu Ankara’ya yakın tatil yerleri konaklamak isterseniz İksir Resort Town’da sizler için bir çok seçenek mevcut. Bu seçeneklerden bazıları şu şekildedir;

  1. İksir Hanım Konağı Konaklama,
  2. Samanlık Konaklama
  3. Göktepe Konaklama
  4. Ceviztepe Konaklama
  5. Soğucaova Dağ Evi Konaklama sizler için özel olarak hazırlanmıştır.

Haftasonu Ankara’ya yakın tatil yerleri hakkında bilgi almak ve rezervasyon için Bize Ulaşın