Hafta Sonu Ankara’ya Yakın Tatil Yerleri

Ankara’ya yakın doğa ile iç içe bir tatil seçeneği mi arıyorsunuz?

İksir Resort Town Ankara’ya karayolu ile sadece 2 saat mesafede, Kastamonu Daday’da doğayla iç içe bir tatil seçeneği sunuyor. Butik otel konsepti ile hizmet veren otelimizde dilerseniz kendiniz için Binicilik eğitimi alabilir ya da çocuklarınıza ponyler ile binicilik deneyimini yaşatabilirsiniz. 

Kastamonu Otelleri Arasında Farklı Bir Deneyim

2009 yılının son günlerinde  misafirlerini ağırlamaya başlayan ve Kastamonu otelleri arasında doğanın kalbine konumlanmış olan İksir Resort Town, 60 dönüm arazi üzerinde yer alan ana tesisler ile çiftlik, Ballıdağ dağ evi, gölet gibi diğer hizmet alanlarıyla, fark yaratan ve yüzlerce dönümü kapsayan bir tatil ve yaşam kasabası olarak hizmet veriyor. İksir Hanım Konağı, Samanlık, Göktepe, Ceviztepe, Soğucaova Dağ Evi ve Gölet Evi olmak üzere farklı özelliklere sahip 6 binadan oluşan otelin her binasında ayrı atmosfere sahip toplam 60 oda bulunmaktadır. Daday, zirvesi 1.800 metreyi bulan Ballıdağ Bölgesi, Sarıçam, Karaçam, Kayın, Köknar ağaçları ile kaplı binlerce dönüm ormanlık alanı ile dünyanın sayılı “oksijen depolarından” birisidir ve bu nedenle bölgeye dünyanın 2. İsviçre’si de denilmektedir.

İksir Resort Town’da neler yapabilirsiniz?

‘Her gün yeniden doğmak’ felsefesini yaşatan İksir Resort Town Yaşam ve Tatil Kasabası’nda 4 mevsim 50’nin üzerinde aktivite yapılıyor. Atlı sporlar merkezinde biniş eğitimleri, doğada serbest at binişleri, yayla ve kış sporları, trekking, Atv turu, Jeep safari, Off road, olta balıkçılığı, bisiklet, kuş gözlemciliği, mantar toplama, faytonla şehir turu gibi onlarca aktiviteyi bünyesinde barındıran İksir Resort Town, çiftlikte üretilen ürünlerle ve gezilerle doğayla iç içe olmayı sağlarken, aynı zamanda konforu özleyenlerin ilgi odağı haline geliyor. 4 mevsimi cennet olan Daday’da, yaşamınızı cennete çeviren İksir Resort Town, sadece 5 duyuya hitap etmiyor; aynı zamanda bedeninizi ve ruhunuzu da besliyor.

DİĞER YAZILARIMIZI KEŞFEDİN

Daday'da İlk Bahar

İksir Resort Town Yaşam & Tatil Kasabası’nda Kısa Mesafede Gezilip Görülecek Yerler

  • Yumurtacı Göleti – Ceviztepe arası bisiklet turu : 7 kilometre
  • Taşçılar Göleti – Yumurtacı Göleti arası bisiklet turu: 15 kilometre
  • İksir-Kös Deresi arası trekking : 3,5 kilometre
  • İksir-Göktepe arası ATV, At safari, trekking : 7 kilometre
  • İksir-Ballıdağ arası trekking : 18 kilometre
  • İksir-Yumurtacı Göleti trekking : 3,5 kilometre; Gölette Göçmen Kuş Gözlemi ve Barbekü
  • İksir-Ballıdağ Kule arası trekking : 9 kilometre
  • Elveren Yaylası : Çeşitli mantar türleri ve kırmızı karıncaların bulunduğu yayladır.
  • Karacaören : 30 kilometredir. Balıyla meşhur olan bu köy, ahşap konaklara sahiptir.

Kastamonu Konaklama İksir Hanım Konağının çatı odalarındaki tavan pencereleri ile yatağınızdan yıldızları seyretmenin mutluluğunu yaşayabilirsiniz. Kütüphane olarak dekore edilmiş sofada keyifle okuyacağınız bir kitaba kahvenizle birlikte tabii ki doğa eşlik ediyor. Hafta sonu Ankara’ya yakın tatil yerleri arasında bir seçim yaparak Kastamonu’da konaklamak isterseniz İksir Resort Town’da sizler için bir çok seçenek mevcut. Butik formatta hizmet veren ve sizin için özenle hazırladığımız yerleşkeler;

İksir Hanım Konağı Konaklama
Samanlık Konaklama
Göktepe Konaklama
Ceviztepe Konaklama
Soğucaova Dağ Evi Konaklama sizler için özel olarak hazırlanmıştır.

Hafta sonu Ankara’ya yakın tatil yerleri hakkında bilgi almak ve rezervasyon için bize ulaşabilirsiniz.

Kastamonu Atlı Binicilik ve Spor Kulübü

ETKİNLİKLERİMİZDE BİZE KATILIN

Kastamonu İksir Resort Town Etkinlikler
ETKİNLİK TAKVİMİNİ GÖRMEK İÇİN TIKLAYIN

GALERİMİZE GÖZ ATIN

İksir Resort Town Galeri
KEŞFETMEK İÇİN TIKLAYIN

Yorum bırakmak ister misiniz ?