Kastamonu Otelleri, Doğanın Kalbinde Tatil Keyfi

Batı Karadeniz’in zümrüt taşı Daday’dan bahsetmek istiyoruz biraz. Daday, yüzlerce yıla uzanan kültürü, tarihi konakları, korunmuş doğası, zengin bitki ve hayvan türleri ile günümüzde hala en naturel yaşam alanlarından biri, İksir Hanım doğanın kalbinde İksir Resort Town’u misafirleri için hizmete açtı.

Gizli cennetin %70’i sarı çam, kara çam, köknar ağaçlarıyla zengin ormanlardan oluşuyor.

Kastamonu Oteli İksir Resort Town Neden Özel ?

Burayı özel kılan özelliklerine değinecek olursak, Daday’ın can damarlarından Ballıdağ, zamanında İsviçreli uzmanların Süreyya Paşa Sanatoryumunun yükünü hafifletmesi için uzun araştırmalar sonucu seçtiği yerdir ve uzun yıllar Göğüs Hastalıkları Hastanesi olarak iyileştirici etkisiyle hizmet verir. Temiz ve zengin oksijeni şifa kaynağıdır. Daday bölgesine kurulu Kastamonu Otelleri özelinde konuşacak olarak, onlarca metre yüksekliğe sahip ağaçlar size kilometrelerce eşlik eder, yol gösterir. Doğa yürüyüşü yaparken karşınıza çıkıveren bir elik güzelliğiyle büyüler.

Daday’da bulunan göletler, dingin zamanlar geçirmek isteyenlerin uğrak yeridir.  Bisikletler, atvler, yürüyüşler ve atlarla çevresini gezebileceğiniz bu göletlerde, gününüzü balık tutarak geçirebilirsiniz. Göç yolu üzerinde yer alan göletler, bazı dönemlerde göçmen kuşların uğrak yeri olur, bizlere de onların güzelliğini gözlemek kalır. Ayrıca, Tarihi Kentler Birliği üyesi olan Daday’da yüze yakın tescilli konak vardır, yaşayan ilçede gezerken tarihe tanıklık edebilirsiniz. Daday, tüm bu güzel özellikleri, el değmemiş doğası, tarihi, kültürü ile nostaljik bir yolculuk yapmak isteyen, bu gizli cenneti keşfedecek misafirlerini bekliyor.

Bünyemizde bulundurduğumuz İksir Hanım Konağında konaklamak isteyen misafirlerimizi tarihi ve yolculuğa çıkartıyoruz, geleneksel dekorasyona dikkat edilerek hazırlanmış odalarda pirinç karyolalar ve şömineli odalar huzur ve konforu yaşamanız için hazır. İksir Resort Town, farklı konsepti sebebiyle Kastamonu’da Konaklama Otelleri arasından sıyrılmaktadır ve sizlere doğanın tam kalbinde Daday’da Tatil Kasabası olarak hizmet vermektedir.

DİĞER YAZILARIMIZI KEŞFEDİN

ETKİNLİKLERİMİZDE BİZE KATILIN

Kastamonu İksir Resort Town Etkinlikler
ETKİNLİK TAKVİMİNİ GÖRMEK İÇİN TIKLAYIN

GALERİMİZE GÖZ ATIN

İksir Resort Town Galeri
KEŞFETMEK İÇİN TIKLAYIN
2019-10-16T00:08:01+03:0006 Şubat 2017, Pazartesi|Categories: Blog|Tags: , , , , |

Yorum bırakmak ister misiniz ?