Havuz Oyunları ile Çocuklarımız Yüzme Öğreniyor

Çocuklara hafta içi sabah ve öğleden sonra özel ders veya grup ders olarak yüzme sporunu sevdirmek üzere net 160 m2 kullanım alanına sahip ve 350 m2’lik platforma kurulu, yanları açılan yüzme havuzumuz küçük misafirlerimizi bekliyor. Hafta içi sabah ve öğleden sonra özel ders veya grup ders olarak yüzme sporunu sevdirmek için havuzumuz minik misafirlerimizi bekliyor. Kastamonu otelleri arasında benzersiz bir konaklama deneyimi için sizleri tesisimize bekliyoruz.

İksir’de Çocuklara Özel Yaz Aktivitesi

Güvenli bir eğitimin başlangıcı için ilk yüzme derslerimizde eğitmenlerimiz sizlere yüzmenin temel bilgilerini aktarırken suya karşı adaptasyonunuzu, varsa spor geçmişinizi ve daha önceki deneyimlerinizi gözlemler. Çocuklarımız yüzmede nefes egzersizleri, yüzerken su üstünde kalabilme, en kolay teknik olan serbest yüzme stilinde ayak çırpma, suda kayma, suyun akış çizgisini hissetme dediğimiz teknikler öğrenirler. Derslerde bu tekniklerin hepsini eğitmeniniz size anlatarak uygular ve size eşlik ederek sizin de yapmanızı sağlar. Yüzme eğitim sürecinde teknikleri başarılı bir şekilde tamamlayanlar bir üst sınıfa geçerek kol çekişlerini, doğru nefes alma verme tekniklerini geliştirerek yüzmeyi öğrenirler.

Minik misafirlerimiz, derslerimiz sırasında öğrendikleri eğitim ve teknik çalışmaları pekiştirmek için eğitmenlerimiz tarafından planlanan ve hazırlanan ‘Havuzda yüzme oyunları’ sayesinde hem biraz daha kendilerini geliştirecekler hem de bolca eğlenecekler!  Havuzda bayrak yarışı, ayak vuruşları ile köpük çıkarma, su topu, top oyunları ile nefes çalışması gibi birçok farklı oyun ile kendilerini geliştirirlerken, özellikle su korkusu olan çocuklar için bu korkularını yenmede büyük rol oynayacaktır. Belirtmeliyiz ki yüzmek küçük büyük herkes için birçok yararı olan önemli sporlardan bir tanesidir.  Diğer sporlar dışında Bütün kas gruplarını eşit çalıştırdığı için kas ve eklem sorunu olan kişilerde özellikle tavsiye edilir. Vücut esnekliğini arttırmak, Kalp sağlığını desteklemek, Kilo kontrolünü sağlamak, Kan dolaşımını iyileştirmek sağladığı yararlardan sadece birkaçıdır.  Sizler de yüzme sporu ile ilgileniyor, çocuğunuzun yüzme öğrenmesini ve sevmesini istiyorsanız bizimle iletişime geçebilirsiniz.

DİĞER YAZILARIMIZI KEŞFEDİN

ETKİNLİKLERİMİZDE BİZE KATILIN

Kastamonu İksir Resort Town Etkinlikler
ETKİNLİK TAKVİMİNİ GÖRMEK İÇİN TIKLAYIN

GALERİMİZE GÖZ ATIN

İksir Resort Town Galeri
KEŞFETMEK İÇİN TIKLAYIN
2019-12-12T14:05:34+03:0012 Temmuz 2017, Çarşamba|Categories: Blog|Tags: , , |

Yorum bırakmak ister misiniz ?

54  +    =  62