İksir’den Doğal Reçel Yapımı Tarifi

İksir Resort Town doğanın tüm olanaklarını misafirleri ile birlikte paylaşıyor. Kışa doğru mutfaklarda hummalı bir çalışma varken yazlık meyvelerden yapılmış taze reçellerin mis gibi lezzetini, en doğal hali ile denemeye ne dersiniz?

Doğal ve Organik Beslenmenin Adresi

İksir’e sadece tatil yapmaya değil kışlık marmelatlarınızı yapmak için dahi gelebilirsiniz. Doğanın en cömert halini yaşabileceğiniz yerlerden biri olan Daday’da birbirinden lezzetli kuşburnu, böğürtlen, kiren ve üryani eriğini dallarından toplayarak reçel listenize bu meyveleri de ekleyebilirsiniz. Doğanın gökkuşağı renkleri ile bezenmiş halinin keyfini çıkartıp aynı zamanda doğal meyvelerin nasıl bir lezzet şölenine dönüştüğüne şahitlik edebilir ve bu lezzetlere sahip olabilirsiniz.

İksir’de yapılan kuşburnu, böğürtlen, kiren, üryani marmelatlarında sadece meyvenin kendisi, pancar şekeri ve su kullanılır. Bunların haricinde sağlığa zararlı olabilecek herhangi bir katkı maddesi kesinlikle kullanılmaz. Bu nedenle bu marmelatların en doğal halini tüketmenin keyfini çıkartabilirsiniz. Hiçbir katkı maddesiyle işlenmeden cam kavanozlardaki doğal reçellerin lezzetine doyamayacaksınız. Yaz mevsiminde dalından koparılmış tazecik meyvelerle yapılmış reçelleri, besleyici özellikleri ile tüketebileceksiniz…

İksir Resort Town, size her zaman her mevsimde sadece bir tatilde olması gerekenlerden hep daha fazlasını vermeye devam ediyor… Ruhunuzu ve bedeninizi doğallığa ve doğaya teslim etmenin keyfini sonuna kadar yaşatmak için siz değerli misafirlerini bekliyor…

Organik sertifikalı tarlalarımızda yetişen ürünler ile yaptığımız doğal ve organik ürünlerimizi https://www.iksirliciftlik.com/ adresinden temin edebilirsiniz.

DİĞER YAZILARIMIZI KEŞFEDİN

ETKİNLİKLERİMİZDE BİZE KATILIN

Kastamonu İksir Resort Town Etkinlikler
ETKİNLİK TAKVİMİNİ GÖRMEK İÇİN TIKLAYIN

GALERİMİZE GÖZ ATIN

İksir Resort Town Galeri
KEŞFETMEK İÇİN TIKLAYIN
2019-11-25T22:06:25+03:0004 Ekim 2013, Cuma|Categories: Blog|Tags: , |

Yorum bırakmak ister misiniz ?

4  +  1  =