Türkiye’nin Yöresinde Fark Yaratan Kadın Girişimcisi Ödülü İksir Aydın’ın!

Garanti Bankası, Türkiye Kadın Girişimciler Derneği (KAGİDER) ve Ekonomist Dergisi işbirliğiyle bu yıl 8.si düzenlenen ve tam 6000 başvuru alan Türkiye’nin Kadın Girişimcisi Yarışması’nda, İksir Resort Town Yaşam ve Tatil Kasabası Yönetim Kurulu Başkanı İksir Aydın, “Türkiye’nin Yöresinde Fark Yaratan Kadın Girişimcisi” dalında birinci seçildi. İksir Aydın’a ödülünü, KAGİDER Başkanı Gülden Türktan verdi.

8 yıldır devam eden ve yalnızca Türkiye’deki en iyi kadın girişimcilerine verilen bu prestijli ödülü “Yöresinde Türkiye’nin Fark Yaratan Kadın Girişimcisi” olarak alan İksir Aydın, yaptığı konuşmada İksir Resort Town ile elde ettiği başarının altında yatan büyük emeği ve yoğun çalışmayı anlatarak, kendisinin bu ödülü almaktan büyük mutluluk duyduğunu belirtti. İksir Aydın, Türkiye’deki kadın girişimci sayısının kadın nüfusa oranla çok az olduğunu istatistiklerle ortaya koyarak, ülkemizin ekonomik gelişiminin ancak kadın ve erkek nüfusundaki eşitliğin girişim alanına da aynen yansıması halinde hızlanarak sürebileceğini, bunun için de cinsiyetler arasındaki eşitsizliğin her anlamda ortadan kaldırılması, kadın girişimciler için teşvik politikası yürütülmesi ve onlara girişimcilik alanında rehberlik edilmesi gerektiğinin altını çizdi.

Kendisini bu ödüle layık gören herkese teşekkür eden Aydın, İksir Resort Town ile yakaladığı başarının bundan sonraki süreç için de büyük bir sorumluluk anlamına geldiğini, bu nedenle kadın girişimcilere deneyimlerini aktararak başarılı olabilmeleri için özgüvenlerini artırmaya çalışacağını vurguladı. Kastamonu’nun kültürel ve sosyal gelişimi için İksir Resort Town’un, sürdürülebilir işletmecilik anlayışı ile kalıcı ve artan istihdamın bir arada yürütülebilmesi anlamında yöre ve tüm Türkiye için son derece başarılı bir örnek olduğunu hatırlattı. İksir Aydın, 25 Eylül 2014’te İstanbul Conrad Otel’de düzenlenen törende, İksir Resort Town ile gelen başarısının heyecan verici detaylarını paylaşırken katılımcıların alkışlarıyla büyük beğeni aldı.

DİĞER YAZILARIMIZI KEŞFEDİN

ETKİNLİKLERİMİZDE BİZE KATILIN

Kastamonu İksir Resort Town Etkinlikler
ETKİNLİK TAKVİMİNİ GÖRMEK İÇİN TIKLAYIN

GALERİMİZE GÖZ ATIN

İksir Resort Town Galeri
KEŞFETMEK İÇİN TIKLAYIN
2019-11-30T16:14:14+03:0019 Ağustos 2015, Çarşamba|Categories: Blog|Tags: |

Yorum bırakmak ister misiniz ?

8  +  1  =