Tatilinizi Doğa’da Bisiklet Turu İle Taçlandırın

Tatilde dinlenirken spor yapmak ve eğlenmek için en uygun araçlardan biri de bisiklettir. En ilkel biçimi ile 12. yüzyılda görülen bisiklet, her yaş gurubu tarafından güvenle kullanılabilir ve en yakın dostunuz olur. Bazen siz onu taşırsınız, bazen de o sizi taşır. Bu karşılıklı alışveriş bir anda tutkuya dönüşüverir.

Neden bisiklet diye sorulsa hepinizin vereceği onlarca cevap olabilir. Bireysel sporlardan hoşlanıyorsanız, dostlarınızla pedal çevirmek istiyorsanız, yoğun iş temposundan yorgun düşmüşseniz veya dağların sihrine kapılıp keşfe çıkmak istemişseniz, çok farklı zemin ve hava koşullarında heyecanlar yaşamak istiyorsanız. Bunun için kilometrelerce uzunluktaki bisiklet yolları Daday Vadisi’nde size çeşitli alternatifler sunmaktadır.

Tesislerimiz Gölet ve Daday İlçesi ulaşımı yanında, Daday-Kastamonu yolu, Daday-Araç orman yolu, Daday- Selalmaz orman yolu ile Göktepe orman yolundaki alanlar bu seçeneklerden bazılarıdır. Daday İlçesi ve Daday Vadisini kaplayan bölge Daday Belediyesi tarafından 2008 yılında bisiklet kullanım alanları olarak seçilmiştir. İksir Resort Town Tesislerimizde her yıl Haziran ayının ilk Pazar günü “Bisiklet Festivali” düzenlenir. Bu festivalde yarış bisikleti ve dağ bisikleti grupları olabilir.

Misafirlerimiz; gerek profesyonel sporcular, gerekse amatör meraklılar ve bölge halkı seçilen bölge yollarında doğal güzellikler içinden geçerek yarışırlar. Yarışlar Yumurtacı Göleti’nde düzenlenen şenlikler ile biter. Burada dereceye giren yarışmacılar çeşitli ödüller kazanır.

Güzel bir güne başlangıç için bir bisiklet turuna ne dersiniz?

DİĞER YAZILARIMIZI KEŞFEDİN

ETKİNLİKLERİMİZDE BİZE KATILIN

Kastamonu İksir Resort Town Etkinlikler
ETKİNLİK TAKVİMİNİ GÖRMEK İÇİN TIKLAYIN

GALERİMİZE GÖZ ATIN

İksir Resort Town Galeri
KEŞFETMEK İÇİN TIKLAYIN
2019-11-20T12:31:51+03:0018 Şubat 2013, Pazartesi|Categories: Blog|Tags: , , |

Yorum bırakmak ister misiniz ?

  +  8  =  9