Çocuklarla doğa tatili neden önemlidir?

Geçmişten günümüze hayatımıza teknolojinin dahil olması ile beraber her geçen gün değişen yaşam tarzımız nedeni ile doğadan, topraktan, fiziksel aktivelerden uzak büyüyen çocuklarımızın hem ruhsal hem fiziki gelişimleri gün geçtikçe zayıflıyor. Bilgisayar başında zaman geçirmenin normal sayıldığı günümüzde hem yetişkinler hem çocuklar için doğaya kaçamak yapmak, modern hayatın getirdiklerinden uzaklaşmak aile içi iletişimin de güçlenmesini sağlıyor.

Doğa tatili neden önemlidir?

Araştırmalara göre çocuklar doğumlarından itibaren dünyayı bir bütün olarak algılıyor ve kabulleniyor. İnsanın yeryüzünde yaşayan tek canlı olmadığını anlaması açısından çocukların küçük yaşlardan itibaren doğada zaman geçirmesi ve farklı canlı türlerini gözlemlemesi öneriliyor. Doğada vakit geçirmek aile içi iletişimin kuvvetlenmesine, çocukların kendi dünyaları ile baş başa kalarak yaratıcılıklarının gelişmesine de katkı sağlıyor. Çocuklarda gözlemleme yeteneğinin gelişmesi, duyarlılık kapasitesinin artması ve empati yeteneğinin oturması için temiz hava, farklı bitki ve hayvan türleri, doğada yapılan fiziksel aktiviteler çocuklarda var olma ve var etme dürtüsünün oluşması, bireyselliğe giden yolda kendini geliştirmesi için en önemli koşul olarak görülüyor.

Hayata gözlerini açmasıyla birlikle doğayı taklit eden çocukların, aileleri ile birlikte yapacağı doğa yürüyüşleri, ağaçlar arasında geçirilecek saatler, çocukların yeşili ve doğayı tanımasına olanak verdiği kadar hiperaktivite tedavisi için de önerilen bir metodtur. Çocuklarınızla birlikte toprağa dokunmak, ağaçtan meyve toplamanın tadına varmak, aile bireyleri ile iletişimi kuvvetli özgüvenli çocuklar yetiştirmek için siz de modern hayat karmaşasından kurtulup vereceğiniz kısa molalar ile ailenize yatırım yapabilirsiniz. Doğa tatili yapmak isteyen aileler için İksir Resort Town birbirinden eğlenceli aktiviteleri ve konforlu bir konaklama deneyimini sunmak için sizleri bekliyor.

DİĞER YAZILARIMIZI KEŞFEDİN

ETKİNLİKLERİMİZDE BİZE KATILIN

Kastamonu İksir Resort Town Etkinlikler
ETKİNLİK TAKVİMİNİ GÖRMEK İÇİN TIKLAYIN

GALERİMİZE GÖZ ATIN

İksir Resort Town Galeri
KEŞFETMEK İÇİN TIKLAYIN
2019-11-26T12:34:42+03:0019 Mart 2015, Perşembe|Categories: Blog|Tags: , , |

Yorum bırakmak ister misiniz ?

73  +    =  83