Kastamonu Daday’da Hafta Sonu Trekking Keyfi

Hafta Sonu Trekking yapmak İksir Resort Town‘da daha eğlenceli. Ballıdağ’ın zengin çam oksijeni eşliğinde yürüyerek, jeep veya bisikletlerle Kavak yaylasına ulaşır, yayla keyfi yapabilirsiniz. Türkiye’nin oksijen depolarından olan Ballıdağ’ı, Valla ve Çatak kanyonlarını ve birçok mağarayı keşfetmenin heyecanını yaşayabilirsiniz. Ormanın derinliklerinde bir çam ağacının altında bir kanlıca mantarına rastlayabilir, patikalarda hafta sonu trekking yaparken rastlayacağınız yöre halkı ile sohbet edebilir, oryantiring sırasında bir elikle karşılaşabilirsiniz.

Ballıdağ; Doğanın cömertçe sürprizler sunduğu masalsı bir bölgedir Ballıdağ. 1570 metre yüksekliği ile en yoğun oksijen kaynaklarına sahip ormanlarla kaplı Ballıdağ, yaban yaşamın da beşiğidir. Bol oksijeni nedeniyle Türkiye’nin en büyük sanatoryumlarından birine ev sahipliği yapmıştır.

Küre Dağları Milli Parkı; Karadeniz’e paralel uzanan Küre Sıradağları, 2019 metrelik Yaralıgöz Dağı ile en yüksek noktasına ulaşır. 34 bin hektarlık Küre Dağları Milli Parkı, dünyaca ünlü kanyonları, şelaleleri, mağaraları ve zengin yaban yaşamı bağrında saklar.

Ilgaz Milli Parkı; Vadiler, sırtlar ve doruklardan meydana gelen Milli Park alanı en üst değerde peyzaj örnekleri sunar. Dünyada nadir bulunan bitki ve çiçek türlerini bu bölgede görmek mümkündür. Yılın 6 ayında karlarla kaplı, doruğu 2587 metreyi bulan yüce Ilgaz dağında kış sporları yapılmaktadır.

Doğanın kalbi Daday’da huzur dolu bir tatilin yanında ailenizle beraber çeşitli etkinliklere katılmak, at biniciliği öğrenmek, Kastamonu’nun doğal güzelliklerini keşfetmek ve tarihini tanımak için bize ulaşın.

DİĞER YAZILARIMIZI KEŞFEDİN

ETKİNLİKLERİMİZDE BİZE KATILIN

Kastamonu İksir Resort Town Etkinlikler
ETKİNLİK TAKVİMİNİ GÖRMEK İÇİN TIKLAYIN

GALERİMİZE GÖZ ATIN

İksir Resort Town Galeri
KEŞFETMEK İÇİN TIKLAYIN
2019-11-27T11:33:13+03:0006 Mart 2017, Pazartesi|Categories: Blog|Tags: , , , |

Yorum bırakmak ister misiniz ?

87  +    =  94