Hafta sonu Gezileri, Yaz mevsimi yaklaştıkça, güneş gözümüzün içinde parıldamaya başladıkça, kuşlar öttükçe, çiçekler açtıkça içimizdeki tatil heyecanı giderek artmaya hatta bazen durdurulamaz hale dönüşmeye başlıyor.

Bu hafta sonu gezileri heyecanını yaşamak için ise kendimizi hep uzun tatillerde hayal ediyor ve uzun tatiller için gün sayıyoruz. Aslında tatil dediğimiz şey insanın kendisi ile baş başa kalması ve hayatın olağan rutininden ve stresinden uzaklaşarak kendine zaman ayırmasıdır. Bu süre ister 1 hafta olsun ister iki gün olsun. Mühim olan tatili nerede ve ne şekilde geçirdiğiniz…

Doğa her mevsim farklı bir yüzünü bize gösterir. Bazen renk renk çiçekler açar, bazen beyaz bir örtüyle ormanlar karşımıza çıkar. Bazen de bir ressamın tablosundan bir kare gibi sarıdan yeşile, turuncudan kızıla bir renk cümbüşünü görürüz baktığımızda. Bir ağacın 3 farklı renk taşıdığını hayranlıkla izleriz. Doğanın her halini ölümsüzleştirmek için fotoğraflar çekeriz, bir parçası olmak için uzun yürüyüşler yaparız oksijen deposu ormanlarda.

Hafta sonu gezileri için Batı Karadeniz’in zümrüt taşı Daday’dan bahsetmek istiyoruz biraz. Daday, yüzlerce yıla uzanan kültürü, tarihi konakları, korunmuş doğası, zengin bitki ve hayvan türleri ile  günümüzde hala en naturel yaşam alanlarından biri.

Bu gizli cennetin %70’i sarı çam, kara çam, köknar ağaçlarıyla zengin ormanlardan oluşuyor.

Ilkbahar ve sonbahar mevsimlerinde değerli ve lezzetli mantarları toplamak, onları ararken ormanı keşfetmek müthiş keyif verir, insan zamanın nasıl geçtiğini anlamaz.

İşte sırf bu yüzden hafta sonu gezileri fikrine sıcak bakmanızda fayda var. İyi planlanmış ve hazırlanılmış bir tatilin süresi hiç önemli değildir. 2 günlük tatilde de kendinize ve sevdiklerinize dilediğiniz kadar zaman ayırabilir, hoşlandığınız aktiviteleri yapabilir, dinlenebilir ve gezebilirsiniz.

Hafta sonu gezilerinde konaklamak isterseniz İksir Resort Town’da sizler için bir çok seçenek mevcut. Bu seçeneklerden bazıları şu şekildedir;

  1. İksir Hanım Konağı Konaklama,
  2. Samanlık Konaklama
  3. Göktepe Konaklama
  4. Ceviztepe Konaklama
  5. Soğucaova Dağ Evi Konaklama sizler için özel olarak hazırlanmıştır.