Unutulmaya Yüz Tutmuş El Sanatları

MKastamonu’nun en köklü ilçelerinden Daday, kültürel değerlerimizi günümüzde de yaşatmaya devam ediyor. Kaybolmaya yüz tutmuş değerli el sanatlarına Daday’da sıklıkla rastlamak mümkün. Daday’ın en çok bilinen el sanatları ahşap sandalyecilik, ahşap oymacılığı, sepet örme ve şakşaklı tezgahlarda el dokumacılığı. Ama tabii ki bunlarla kalmıyor.

Şirin ilçemizde doğal güzelliklerinin yanı sıra gittiğinizde sizi büyüleyecek onlarca detay bulunuyor. Yerel kültürün, tarihi dokunun, geçmişten günümüze sürdürülen geleneksel el sanatlarının hissettirdiği güzel duygular ve düşünceler, yaratıcılığınızı tetikleyecek türden!

Daday sizi mutlu edecek her şeye sahip. El değmemiş, tahrip olmamış haliyle doğası, içinize çektiğiniz tertemiz, bol oksijenli havası, kültürel ve tarihi yerleri ile aynı zamanda da günümüzde artık unutulmaya yüz tutmuş birbirinden değerli el sanatları. Daday’a geldiğinizde tercihiniz İksir Resort Town’dan yana olacaksa işte bu unutulmaya yüz tutmuş tüm el sanatları ve kültürel mozaiğe çok daha yakın olabilecek ve birçok şeyi kendinizde deneyimleyebileceksiniz.

Sepet yapımı; Birbirinden güzel ve sevimli irili ufaklı istediğiniz boyutlar ve şekillerde sepet yapımını öğrenebilirsiniz. Ve burada keyifli yapmış olduğunuz birbirinden güzel sepetleri sevdiklerinize hediye edebilirsiniz.

Ahşap oymacılığı; Kültürümüzde önemli bir yere sahip olan ahşap oymacılığını ince detayları ile birlikte öğrenmek ve ahşaba istediğiniz gibi şekil vermenin keyfini İksir’de doyasıya yaşayabilirsiniz…

Sandalye yapımı; İster tarihi ister modern çizgilere sahip bir sandalyeyi kendi ellerinizle yapmak istemez misiniz? Profesyonel öğretmenlerin eşliğinde tasarımları size ait sandalye yapımını öğrenmek için İksir Resort Town sizleri bekliyor…

İksir Resort Town Tatil ve Yaşam Kasabasında yapabilecekleriniz ve tecrübe edebilecekleriniz bunlarla da kalmıyor…

DİĞER YAZILARIMIZI KEŞFEDİN

ETKİNLİKLERİMİZDE BİZE KATILIN

Kastamonu İksir Resort Town Etkinlikler
ETKİNLİK TAKVİMİNİ GÖRMEK İÇİN TIKLAYIN

GALERİMİZE GÖZ ATIN

İksir Resort Town Galeri
KEŞFETMEK İÇİN TIKLAYIN
2019-11-27T12:26:53+03:0015 Ağustos 2017, Salı|Categories: Blog|Tags: , |

Yorum bırakmak ister misiniz ?

4  +  5  =