İksir Resort Town’da Hamam Keyfi

Hamam keyfi özellikle de kış aylarında daha bir anlamlı ve daha bir keyifli oluyor. Hamam keyfini doğanın kucağında mis gibi bir havaya sahip Daday’da yapmaya ne dersiniz? Hamam’ın tarihi Eski Romalılara kadar uzanıyor. Romalılar şehrin birçok yerinde inşa ettikleri hamamları sadece temizlenmek amaçlı değil eğlence amaçlı olarak da dizayn etmişlerdir. Hamam kültürü ile Türkler Osmanlı zamanında İstanbul’un fethinin hemen ardından tanışmışlardır. Osmanlı zamanında 168 tane büyük Hamam inşa edilmiştir. Ve o zamanlardan bu zamana hamam kültürünü en iyi şekilde getiren ülkelerden biridir.

Kastamonu’da Türk Hamamı ve Masaj Keyfi

İksir Resort Town, geçmişe ve tarihe olan bağlılığını bir kez daha göstermiş ve Türk hamamlarına uygun tasarlanmış 300 metrekarelik alana sahip bir hamamı bulunmaktadır. İksir’in Türk Hamamı, sıcaklık, ılıklık bölümleri, mermer işlemeleri, mermer kurnaları ve göbek taşı ile Türk Hamamı’nın bütün özelliklerini taşır. Yine bu bölümde bulunan Sauna ve Şok Duşu hizmetinizdedir. Türk hamamında cilt tipinize göre kese-köpük masajı yaptırabilirsiniz.

Hamam’da yıkanmanın sağlık açısından da birçok önemi bulunmaktadır. Cildi güzelleştirmek, gözeneklerin tam anlamı ile açılması, vücudun gevşemesi ve ruhunuzun yenilenmesi için hamam yeniden doğmuş gibi hissetmenizi sağlar.İksir’in Türk hamamı binasının içinde yer alan Spa merkezinde de dilerseniz aromatik yağlarla birlikte kendinizi daha da iyi hissetmenizi sağlayacak şekilde masaj da yaptırabilirsiniz.

Bedeninizdeki tüm negatif enerjileri boşaltmak ve kendinizi bir kuş kadar hafif hissetmek için İksir Resort Town’daki kusursuz hamam keyfini yaşamak için daha ne duruyorsunuz? Oksijen deposu Daday’a yapacağınız minik bir hafta sonu kaçamağı dahi bu güzel deneyimi yaşamanız için yeterli olacaktır.

DİĞER YAZILARIMIZI KEŞFEDİN

ETKİNLİKLERİMİZDE BİZE KATILIN

Kastamonu İksir Resort Town Etkinlikler
ETKİNLİK TAKVİMİNİ GÖRMEK İÇİN TIKLAYIN

GALERİMİZE GÖZ ATIN

İksir Resort Town Galeri
KEŞFETMEK İÇİN TIKLAYIN
2019-11-25T21:26:16+03:0003 Mart 2014, Pazartesi|Categories: Blog|Tags: , |

Yorum bırakmak ister misiniz ?

5  +    =  8