bisiklet_1Bisiklete binmek çocukluğunuzun tozlu hatıraları arasında kalmasına izin vermeyin. Doğanın kucağında mis gibi bir havada yeni yerler keşfetmenin tadını bisikletiniz ile birlikte çıkarın…

Şehrin kalabalığından, gürültüsünden ve yoğun trafiğinden bir an olsun uzaklaşarak doğa ile baş başa bir bisiklet turu sizce de çok keyifli olmaz mı?

Yazın habercisi olan ilkbahar mevsimine yavaş yavaş girmeye başladığımız bugünlerde doğanın uyanışına yakından tanık olmak ve sağlıklı bir yaşamın kapılarını aralamak için bisiklete binmek harika bir spordur.

12. yüzyıldan bu yana var olan bisiklet, sadece çocukluğunuzun bir anısı olarak değil artık güvenle yapabileceğiniz bir spor ve eğlenceli bir aktivite olara düşünebilirsiniz.

bisiklet_2İksir Resort Town, içinizdeki çocuğu çıkarmanızı sağlıyor. Daday’ın kilometrelerce uzunluğundaki bisiklet yolunda yemyeşil vadinin hem tadını çıkarabilecek ve hem de aynı zamanda yoğun iş ve günlük hayat stresinden kurtulabileceksiniz.

Daday İlçesi ve Daday Vadisini kaplayan bölge Daday Belediyesi tarafından 2008 yılında bisiklet kullanım alanı olarak seçilmiştir. İksir’in tesislerinde her yıl Türkiye Bisiklet Federasyonu işbirliğiyle, bisiklete binmeyi sevenlerle birlikte “Bisiklet Festivali” dahi düzenlenmektedir. Bu festivalde yarış bisikletleri ve dağ bisiklet grupları yarışıyor. Bu sene 24-25 Mayıs tarihlerinde düzenlenecek bu keyifli yarışlarda ister katılımcı ister izleyici olarak herkesi bekliyoruz.

bisiklet_3Özgürlüğünüzü doyasıya yaşadığınız ve yeni yerleri sadece sizin keşfedebildiğiniz bir tatil geçirmek için İksir Resort Town sizi doğanın eşsiz manzarasının fon oluşturduğu yollarda bisiklete binmeye davet ediyor…