Traverslerimizin Hikayesi

İksir Resort Town’da avluya girdiğiniz andan itibaren dikkatinizi çekecek ve sizleri dokusuyla içine çekecek olan tarihi traversler karşılar. Traversler genel olarak en zor iklim koşullarına dahi dayanıklı daha çok tren rayları gibi yerlerde taşların üstüne döşenebilen ahşaplardır. Daday’ın her sokağına hâkim olan tarihi dokuya tam anlamı ile uyum sağlayan ve dekorasyon konusunda yaratıcılık harikası olan traverslerin kullanımı İksir için tarihi bir önem de taşır.

İksir Resort Town’nın avlusunda yerlere döşenmiş traverslerin güzel bir hikâyesi vardır. Hem otantik hem de buram buram tarih kokan bu traversler cumhuriyetin ilk yıllarında demiryollarında kullanılan ve sonraları yerine yenileri döşeneceği için çıkartılmış traverslerdir. Nostaljik bir geçmişe sahip olan bu doğal ahşaplar İksir’in tarihe ne kadar önem verdiğinin bir göstergesi olmasının yanı sıra geçmişin izlerini günümüze kadar taşıyan birer miras olarak da karşımızda durmaktadır.

İksir Resort Town’un genel olarak otel dekorasyonunda var olan tarihi dokusuna uygun olarak düzenlenen, bahçesinde kullanılan bu tarihi traversler ile nostaljik konseptini tamamlayarak tarihi öğelere de dikkatleri çekiyor. Daday’a geldiğinizde sizi karşılayan ve şaşırtan doğanın eşsiz güzelliğinin yanında bir de İksir Resort Town’un her detayında kendinizi ayrı bir hikayenin içinde bulacak ve doğanın mavisiyle tarihin nostaljik sayfalarında hem ruhen hem de bedenen yenilenmiş olarak geri döneceksiniz.

DİĞER YAZILARIMIZI KEŞFEDİN

ETKİNLİKLERİMİZDE BİZE KATILIN

Kastamonu İksir Resort Town Etkinlikler
ETKİNLİK TAKVİMİNİ GÖRMEK İÇİN TIKLAYIN

GALERİMİZE GÖZ ATIN

İksir Resort Town Galeri
KEŞFETMEK İÇİN TIKLAYIN
2019-11-25T19:17:48+03:0019 Eylül 2013, Perşembe|Categories: Blog|Tags: |

Yorum bırakmak ister misiniz ?

38  +    =  45