iksirde-traverslerin-hikayesi_1  İksir Resort Town’da avluya girdiğiniz andan itibaren dikkatinizi çekecek ve sizleri dokusuyla içine çekecek olan tarihi traversler karşılar. Traversler genel olarak en zor iklim koşullarına dahi dayanıklı daha çok tren rayları gibi yerlerde taşların üstüne döşenebilen ahşaplardır.

Daday’ın her sokağına hâkim olan tarihi dokuya tam anlamı ile uyum sağlayan ve dekorasyon konusunda yaratıcılık harikası olan traverslerin kullanımı İksir için tarihi bir önem de taşır.

İksir Resort Town’nın avlusunda yerlere döşenmiş traverslerin güzel bir hikâyesi vardır. Hem otantik hem de buram buram tarih kokan bu traversler cumhuriyetin ilk yıllarında demiryollarında kullanılan ve sonraları yerine yenileri döşeneceği için çıkartılmış traverslerdir.

iksirde-traverslerin-hikayesi_2

Nostaljik bir geçmişe sahip olan bu doğal ahşaplar İksir’in tarihe ne kadar önem verdiğinin bir göstergesi olmasının yanı sıra geçmişin izlerini günümüze kadar taşıyan birer miras olarak da karşımızda durmaktadır.

İksir Resort Town’un genel olarak otel dekorasyonunda var olan tarihi dokusuna uygun olarak düzenlenen, bahçesinde kullanılan bu tarihi traversler ile nostaljik konseptini tamamlayarak tarihi öğelere de dikkatleri çekiyor.

iksirde-traverslerin-hikayesi_3

Daday’a geldiğinizde sizi karşılayan ve şaşırtan doğanın eşsiz güzelliğinin yanında bir de İksir Resort Town’un her detayında kendinizi ayrı bir hikayenin içinde bulacak ve doğanın mavisiyle tarihin nostaljik sayfalarında hem ruhen hem de bedenen yenilenmiş olarak geri döneceksiniz.