iksire_yakin_dogal_yerler_3Kastamonu, Daday Türkiye’nin en bol oksijene sahip sayılı yerlerinden biri olmasının yanı sıra doğanın harikalarını en cömert şekilde yansıttığı bir bölgedir çoğu zaman.

Daha önce görmediğiniz birçok doğa mucizesine burada tanıklık edebilirsiniz. İksir Resort Town’a gelerek minik bir tatil kaçamağı yapmak istediğinizde gün içerisinde mutlaka görmeniz gereken yakın doğal yerleri de günlük plan listenize eklemelisiniz.

Dört mevsimi ayrı güzelliklerle yaşayabileceğiniz bu harika yerlerde gezerken hiç şehre dönmek istemeyeceksiniz. Ruhunuz, bedeniniz ve tüm düşünceleriniz bu güzelliklerde takılı kalabilir.

İşte bu doğa harikası yerlere yakınlığı ile de İksir Resort Town, misafirlerine çok farklı ve her anlamda dopdolu bir tatil vaat ediyor.

İksir’e yakın doğal yerlerden bazıları ise şöyle:iksire_yakin_dogal_yerler_2

Ballıdağ

1570 yüksekliğinde doğanın en mucizevi halini yakından gözlemleyerek kendinizi yeşilliklerin içinde kaybedebilmenin keyfini yaşayabilirsiniz. Ayrıca yaban yaşamı yakından inceleme fırsatını da yakalayabilirsiniz. Türkiye’nin sayılı sanatoryumlarından birine ev sahipliği yapmış oksijeni bol bir yerde olmanın ne kadar büyük bir şans olduğunu orada fark edebilirsiniz.

Küre Dağları Milli Park

Karadeniz kıyılarına paralel bir halde uzanan Küre Sıradağları, 2019 metre yükseklikte Yaralıgöz Dağı ile birleşerek en yüksek noktaya ulaşır. Bu uçsuz bucaksız yeşilin yarattığı kanyonlar, içinde yer alan doğal şelaler ve uzun bir geçmişe sahip tarihi mağaraları ile size orman hayatının en güzel fotoğrafını oluşturur. Doğal hayatın içindeki yaban yaşamı da inceleyebilme fırsatını ayrıcalıklı bir şekilde yaşamanızı sağlar.

iksire_yakin_dogal_yerler_1Ilgaz Milli Parkı

Kolay kolay dünyanın her yerinde göremeyeceğiniz bitki ve çiçek türlerinden tutunda doğanın doğallıkları ile oluşmuş vadiler, sırtlar ve doruklar ile dolu Milli Park alanı sizi her anlamda büyüleyecek ve hangi karenin fotoğrafını çekeceğinizi şaşıracaksınız. En yüksek doruğu 2587 metreyi bulan yüce Ilgaz dağı kış sporları içinde harikadır.