Toprakla uğraşmak her zaman ayrı bir keyif olmuştur ve çoğu insan için toprak bir tutkudur. Ama şehir hayatı bizi doğadan uzaklaştırdıkça istediğimiz gibi ekip biçmek, sebze/meyve yetiştirmek iyice imkansızlaştı.

Topraktan uzaklaştıkça negatif enerjiler bedenlerimizde birikti ve biz bu negatif enerjileri stres diyip geçiştirdik. İsteklerimizi sürekli erteledik…
Peki hayatınızı, hayallerinizi ertelemek  yerine keyif aldığınız aktivitelerle zaman geçirmek istemez miydiniz?

Eğer sürekli erteleyip durduğunuz hayallerden biri de bir bahçeyi ekip biçmek, bitkilerle ilgilenmek, rahatlamak, zihninizi dinlendirirken aynı zamanda kendi yetiştirdiğiniz sebze ve meyvelerle beslenmekse artık hayallerinize çok da uzak sayılmazsınız.

İksir Resort Town Hobi Bahçeleri’yle; uzak kaldığınız, özlediğiniz bahçe hayatına ulaşma ve seçtiğiniz sebzeleri gönlünüzce yetiştirme imkanı sunuyor.

1

Seçeceğiniz tohumları İksir Resort Town bünyesinde kiralayacağınız alanda ekebilir, bir bitkinin yetişmesi için geçen tüm süreci keyifle izleyebilirsiniz. Sabahları bahçenizden topladığınız domatesler, biberler ve diğer en taze, doğal ürünlerle kahvaltılarınızı daha da lezzetli hale getirebilirsiniz.

Bahçenizde tarla domatesi ve salatalığı, sivri, çarliston ve dolmalık biber, patlıcan, patates, havuç, pancar, kabak (yemelik ve balkabağı) ve bunların yanında da tere, maydanoz, roka, dereotu, yeşil nane gibi birbirinden faydalı sebzeleri ve otları yetiştirebilirsiniz.3

Kendi adınızı verebileceğiniz bahçenizde emek verip yorulduktan sonra yüzerek, saunaya girerek ya da masajla yorgunluk atabilir, atlarla bütünleşip hep özlemini duyduğunuz doğal hayata kavuşabilirsiniz.

Ayrıca aklınız bahçenizde kalmasın. Ben ilgilenemezsem bitkilerime ne olacak diye kaygılanmanıza gerek yok çünkü İksir Resort Town Ailesi ürünlerinizle ilgilenmeye, onlara özen göstermeye devam ediyor olacak.