Kış mevsiminin habercisi olan sonbaharın gelmesiyle yağmurlu günler artar, ağaçların yaprakları sararır, sonbahar fotoğrafçılığı için güzel bir zemin oluşmaya başlar.

Ancak birbirinden enfes manzaraları ile Ballıdağ’ı gördükten sonra, doğanın cömertliğine bir kez daha şaşırabilir ve bu küçük şehre sizler de bizim gibi aşık olabilirsiniz.

Seslerini duymaya çalışın… Ağaçlardan meyve toplayan bir Sincap veya Alakargayı.

Hayal edin… Patika yollar boyunca uzanan her renk ve çeşit ağaç arasından aniden fırlayan bir tavşan, tilki veya karacanın size poz verdiğini.

Hissedin… Dev sarıçam ve karaçamların ortasında, Meşelerin sararan ve kızaran yapraklarını, rüzgarın çıkardığı melodiyi. Yeşilin ve sarının her tonunu bir arada gördüğünüzü. Sonbahar mevsiminde ağaçların arasında çok lezzetli Kanlıca mantarları bulma ihtimaliniz de bir hayli yüksek Ballıdağ ’da.

Okluk Yaylası veya Çiğdemlik Tepesi de alternatif rotalardan sadece bazıları.

 

Peki, Doğanın kucağında tertemiz bir havada yeni yerler keşfetmenin tadını bisikletiniz ile birlikte çıkarmaya ne dersiniz? Şehrin kalabalığından, gürültüsünden ve yoğun trafiğinden bir an olsun uzaklaşarak doğa ile baş başa bir bisiklet turu sizce de çok keyifli olmaz mı?

Daday’da birbirinden farklı bisiklet rotalarımız ile rotaların içlerinde barındırdığı renk şöleni birleştiğinde sizlere unutulmaz anılar kazandıracak, doğada olmanın soluksuz keyfine varacaksınız.

Hadi, sizleri sonbaharda doğanın muhteşem değişimine tanık olmaya, Daday’ın bol oksijeninde yürüyüşler yapmaya, fotoğraflar çekmeye, rengârenk patikalarda ATV safariye çıkmaya davet ediyoruz.

Üstelik deneyimliyseniz Atlı Safari yapabilir veya öncesinde Binicilik dersi alabilirsiniz.