Baharın Uyanışına Tanık Olun, İksir’de Konaklayın

Yaklaşan bahar günlerinin heyecanını, doğanın tam içerisinde yapacağı bir tatil ile birleştirmek isteyenler için Daday’da bulunan İksir Resort Town’da sizlerle birlikte baharı karşılamaya hazırız.

Batı Karadeniz Tatili Sizi Bekliyor

Geçmişteki adıyla verimli topraklar anlamına gelen Dadybra (Daday) baharın gelmesi ile birlikte kendisini, cömertçe sunduğu ekinleri, zengin orman bitkileri, gür ağaç toplulukları ile adına yakışır bir şekilde göstermeye başladı. Daday, Batı Karadeniz’de çam ormanlarıyla kaplı oksijen deposu Ballıdağ’ın eteklerinde keşfedilmeyi hak eden bir doğa harikası olarak sizleri bekliyor. Gökyüzünün kış boyunca güneşle aramıza koyduğu engel baharın gelmesi ile birlikte ortadan kalkıyor. Kışın kasvetli havasını üzerimizden atmak için yapacağımız gezi planları ise şimdiden başladı. Yeniden doğmak, gündelik hayatın koşturmacasına kısa bir mola vermek, iç sesimizi dinlemek için en güzel alternatiflerden biri olan Kastamonu-Daday’da vereceğiniz kısa bir mola ile doğayla kucaklaşırken bölgenin tarihi dokusuyla da geçmişten günümüze gelen izleri görebileceksiniz. Batı Karadeniz tatili yapmayı planlıyorsanız Daday’a mutlaka gelmelisiniz.

Doğal güzellikleri ve tarihi geçmişi ile dikkat çeken Daday, arkeolojik buluntulara göre Paleolitik Dönem’den günümüze uzanan mirası, ilçe ve çevrelerinde bulunan höyük ve tapınak kalıntıları ile tatilinize kültürel olarak da katkı sağlayacak özelliğe sahip. Mimari ve kültürel mirasını koruyan Daday’da görülmeye değer pek çok konak bulunuyor. Mustafa Kemal Atatürk’ü ağırlayan Köpekçioğlu (Seydi Bey) Konağı ve ilçeye uzun yıllar hizmet veren hükümet konağı görülmeye değer yapılar arasında yer alıyor. Yeşilin bin bir tonuyla buluşmayı, Daday’ın insana ömür katan havasını solumayı ertelemeyin. Yaban yaşamın beşiği Ballıdağ’ı, Ilgaz Milli Parkı’nı, kanyonları, şelaleleri, mağaraları ile ünlü Küre Dağları Milli Parkı’nı unutulmaz tatil anılarınıza ekleyin. Ormanın derinliklerinde bir çam ağacının altında birbirinden farklı mantarları görmek, patikalarda trekking yaparken oksijeni bol bölgede kendinizi daha dinç hissetmek, İksir Resort  Town’da profesyonel manejlerde binicilik eğitimi almak ve şehrinize yeniden doğmuş olarak dönmek için tatil rotanızı bize çevirin. Güler yüzlü hizmet, doğanın içinden gelen hem Kastamonu mutfağına ait hem de dünya mutfaklarına özel yemekler ve sınırsız aktivite seçenekleri ile sizleri bekliyoruz.

DİĞER YAZILARIMIZI KEŞFEDİN

ETKİNLİKLERİMİZDE BİZE KATILIN

Kastamonu İksir Resort Town Etkinlikler
ETKİNLİK TAKVİMİNİ GÖRMEK İÇİN TIKLAYIN

GALERİMİZE GÖZ ATIN

İksir Resort Town Galeri
KEŞFETMEK İÇİN TIKLAYIN
2019-11-17T17:38:01+03:0027 Mart 2015, Cuma|Categories: Blog|Tags: , , |

Yorum bırakmak ister misiniz ?

24  +    =  30