Daday Ballıdağ Ormanlarını Keşfedin, Doğa Otelinde Konaklayın

Kastamonu’nun Daday ilçesi doğanın çok cömert davrandığı nadide bölgelerden biri. Köroğlu sıradağlarının çevrelediği bu büyük ova, dağ havasıyla insanı mest edecek cinsten. Ballıdağ’ın yemyeşil ormanlarının kıyısında, doğanın içinde negatif enerjilerinizden arınıp, tertemiz havasıyla ciğerlerinize bayram sevinci yaşatacaksınız. Yani tam anlamıyla yaşadığınızı hissedeceksiniz. Bu harika doğayı keşfetmek ve güzel bir doğa otelinde tatil yapmak ister misiniz?

Daday’ı Keşfedin

Büyük şehirlerin bunaltıcı havasından kurtulup, biraz olsun nefes almak ve tazelenmek isteyenlerin hayallerindeki gibi bir yer Ballıdağ. Boyları 35-40 metreleri bulan sarı çamlar, kara çamlar, köknar, ladin ve meşelerle nakış gibi işlenmiş ormanlar doğanın özenerek büyüttüğü çocukları gibi. Görkemli gövdelerinin, yemyeşil dallarının arasında süzülen gün ışığını teninizde hissetmekse tamamen ayrı bir keyif.

Binlerce farklı canlı türünün yaşadığı bu bölgede kaynak sularının ve derelerin huzur veren sesleri eşliğinde yapılan doğa gezileri “Ben daha önce yaşamıyormuşum!” dedirtecek cinsten. Çam ağaçlarının ve daha önce hiç görmediğiniz güzellikteki çiçeklerin baş döndürücü kokusuyla tazelenecek ve huzur dolu vakit geçireceksiniz. Mevsimine göre çeşit çeşit meyveleri de dalından toplama şansını bulabilirsiniz. En yoğun aromalı halleriyle mis kokulu dağ çilekleri, böğürtlenler, kuşburnular, kızılcıklar ve daha niceleri ormanın derinliklerinde el değmemiş halde sizi bekliyor.

Kuytularda yetişen mantarlar da dönem dönem boy gösteriyorlar. Eğer mantardan anlıyorsanız bir dönem Cincile mantarı, bir dönem Kanlıca mantarı, bir dönem Çulluk mantarı, Ayı mantarı, Geyik mantarı ve Gübür Kaldıran mantarıdır ormanı saran.

İksir Resort Town, 1570 m. rakımda yayla turizmi için ideal Ballıdağ Soğucaova tesislerinde 6 odası ve şömineli şirin restoranıyla bu eşsiz doğanın bir parçası olma şansını sunuyor. Ayrıca Daday’daki İksir Hanım Konağı, Samanlık, Ceviztepe, Göktepe ve açık / kapalı manejleri, çiftliği ve göletiyle misafirlerine eşsiz bir tatil olanağı sunmaya devam ediyor.

DİĞER YAZILARIMIZI KEŞFEDİN

ETKİNLİKLERİMİZDE BİZE KATILIN

Kastamonu İksir Resort Town Etkinlikler
ETKİNLİK TAKVİMİNİ GÖRMEK İÇİN TIKLAYIN

GALERİMİZE GÖZ ATIN

İksir Resort Town Galeri
KEŞFETMEK İÇİN TIKLAYIN
2019-11-25T12:05:38+03:0015 Mart 2013, Cuma|Categories: Blog|Tags: , , , |

Yorum bırakmak ister misiniz ?

  +  71  =  79