Ballıdağ 01

1Kastamonu’nun Daday ilçesi doğanın çok cömert davrandığı nadide bölgelerden biri. Köroğlu sıradağlarının çevrelediği bu büyük ova, dağ havasıyla insanı mest edecek cinsten.

Ballıdağ’ın yemyeşil ormanlarının kıyısında, doğanın içinde negatif enerjilerinizden arınıp, tertemiz havasıyla ciğerlerinize bayram sevinci yaşatacaksınız. Yani tam anlamıyla yaşadığınızı hissedeceksiniz.

Büyük şehirlerin bunaltıcı havasından kurtulup, biraz olsun nefes almak ve tazelenmek isteyenlerin hayallerindeki gibi bir yer Ballıdağ. Boyları 35-40 metreleri bulan sarı çamlar, kara çamlar, köknar, ladin ve meşelerle nakış gibi işlenmiş ormanlar doğanın özenerek büyüttüğü çocukları gibi. Görkemli gövdelerinin, yemyeşil dallarının arasında
süzülen gün ışığını teninizde hissetmekse tamamen ayrı bir keyif.


03Binlerce farklı canlı türünün yaşadığı bu bölgede kaynak sularının ve derelerin huzur veren sesleri eşliğinde yapılan doğa gezileri “Ben daha önce yaşamıyormuşum!” dedirtecek cinsten.

Çam ağaçlarının ve daha önce hiç görmediğiniz güzellikteki çiçeklerin baş döndürücü kokusuyla tazelenecek ve huzur dolu vakit geçireceksiniz.

Mevsimine göre çeşit çeşit meyveleri de dalından toplama şansını bulabilirsiniz. En yoğun aromalı halleriyle mis kokulu dağ çilekleri, böğürtlenler, kuşburnular, kızılcıklar ve daha niceleri ormanın derinliklerinde el değmemiş halde sizi bekliyor.

Ballıdağ 02Kuytularda yetişen mantarlar da dönem dönem boy gösteriyorlar. Eğer mantardan anlıyorsanız bir dönem Cincile mantarı, bir dönem Kanlıca mantarı, bir dönem Çulluk mantarı, Ayı mantarı, Geyik mantarı ve Gübür Kaldıran mantarıdır ormanı saran.

Yani hayatımızın doğal lüksüdür Ballıdağ.

İksir Resort Town, 1570 m. rakımda yayla turizmi için ideal Ballıdağ Soğucaova tesislerinde 6 odası ve şömineli şirin restoranıyla bu eşsiz doğanın bir parçası olma şansını sunuyor. Ayrıca Daday’daki İksir Hanım Konağı, Samanlık, Ceviztepe, Göktepe ve açık / kapalı manejleri, çiftliği ve göletiyle misafirlerine eşsiz bir tatil olanağı sunmaya devam ediyor.