Kastamonu Mantar Sezonu Açıldı

İlkbahar sıcacık ve tatlı yüzünü göstermeye başladı. Tabi ki mantar sezonu da açıldı. Bahar yağmurlarıyla iyice büyüyüp olgunlaşan mantarlar kuytu köşelerinde keşfedilmeyi bekliyorlar. Bu mevsimde doğanın cömert yüzü kendini gösteriyor ve birbirinden lezzetli ve besleyici mantarlar ormanları kaplıyor. Yapılan rahatlatıcı yürüyüşlerin ardından mantar aramak ve toplamak çok keyifli bir aktivite haline geliyor.

Tabi mantar toplamak dikkat ve uzmanlık gerektiren bir iş. Mantarlar besleyici oldukları kadar tehlikeli de olabilirler. O yüzden mantar toplarken mutlaka ama mutlaka uzmanlara ihtiyaç vardır. Çünkü yenilebilir mantarların ayırt edilmesi bilgi ve tecrübe gerektiren bir iştir. Yenilebilir mantarların en lezzetlilerinden iki tanesi de kuzu göbeği ve cincile mantarıdır. Kuzu göbeği, yağışın bol olduğu bahar aylarında görülür. Fransız mutfağında da çok önemli bir yere sahip olan kuzu göbeği mantarı ekonomik değeri olan ve pek çok gurme tarafından da tercih edilen çok lezzetli bir mantar türüdür.

Bir diğer kıymetli mantar ise cincile mantarıdır. Otların arasına saklanan bu küçük mantar da yemeklere ve böreklere lezzet katar. Eğer siz de doğanın en güzel renklerinin arasında mantar arayarak ormanın ve baharın keyfine varmak istiyorsanız, İksir Resort Town’da rehber eşliğinde düzenlenen turlara katılabilir ve birbirinden lezzetli mantarları toplayarak baharın tadını çıkarabilirsiniz.

DİĞER YAZILARIMIZI KEŞFEDİN

ETKİNLİKLERİMİZDE BİZE KATILIN

Kastamonu İksir Resort Town Etkinlikler
ETKİNLİK TAKVİMİNİ GÖRMEK İÇİN TIKLAYIN

GALERİMİZE GÖZ ATIN

İksir Resort Town Galeri
KEŞFETMEK İÇİN TIKLAYIN
2019-11-20T12:37:30+03:0002 Mayıs 2013, Perşembe|Categories: Blog|Tags: , , |

Yorum bırakmak ister misiniz ?

  +  88  =  89