19 Mayıs-22 Mayıs 4 Gün Doğanın Kalbinde Bir Mola’ya Ne Dersiniz?

İksir Resort Town’da Huzur Dolu 4 Gün

19 Mayıs -22 Mayıs için planınızı henüz yapmadınız mı? Herkesi huzur dolu bir tatil için İksir Resort Town’a bekliyoruz. Şehrin karmaşası ve gürültüsünden kaçmak, yoğun temponuza kısa süreliğine ara vermek mi istiyorsunuz? Doğanın kucağında konforlu bir dinlence için İksir Tatil ve Yaşam Kasabası’nda her şey sizin yerinize düşündük.

Doğanın Kalbinde 4 Gün

Şehrin kalabalığından uzak, doğayla baş başa, ulaşımı son derece kolay olan Daday’daki kasabamızda konaklamak size iyi gelecek. Türkiye’nin en yüksek oksijen oranına sahip noktalarından Ballıdağ’ın eteklerinde temiz havayı içinize çekmek hem bedeninizi hem de ruhunuzu yenileyecek.

Kültür Turu ve Doğa Gezileri

İksir Resort Town Tatil ve Yaşam Kasabası

İksir Resort Town Tatil ve Yaşam Kasabası

Konaklamanız esnasında 60 dönüm üstüne kurulu tesisimiz içinde yer alan Sağlıklı Yaşam Merkezi, Atlı Spor Merkezi, Restoran ve Barlarımızda vakit geçirebileceğiniz gibi çevreyi keşfe de çıkabilirsiniz.

Zengin bir kültür ve doğaya sahip Daday ve çevresinde yapabileceğiniz pek çok aktivite var.

Dilerseniz Kastamonu’nun merkezini ziyaret edip; Kastamonu kalesine çıkabilir, Münire medresesi ve saat kulesini ziyaret edebilirsiniz.

Kastamonu-Daday yolu üzerinde bulunan Kasaba Köyü’ndeki Mahmutbey Camii çok özel bir binadır. ‘Kündekari’ adı verilen bir teknikle, hiç çivi kullanılmadan inşa edilmiştir. Türkiye’de bu yöntemle yapılmış sadece 6 yapı vardır. Ziyaret edilmesi şiddetle tavsiye edilir.

Cumartesi günü Daday’da kurulan yerel pazarı ziyaret edebilir, Atatürk’ün Şapka Devriminden önce ziyaret ettiği ilçedeki Köpekçioğlu Konağını gezebilirsiniz. 1641 yılında inşa edilmiş, günümüzde hala aile meskeni olan Balabanağa Konağı ziyaret etmek isterseniz de, enfes manda yoğurtlarını tatmadan dönmemenizi tavsiye ederiz.

Doğanın Yeniden Keşfi

Dilerseniz İksir’den hareketle Pınarbaşı ilçesinde bulunan, Avrupa’nın 4. Büyük Kanyonu sıfatına sahip Valla Kanyonu’nu ve Ilıca Şelalesi’ni ziyaret edebilirsiniz. Günübirlik Ilgaz Kayak turu ve Azdavay ilçesi’ndeki Çatak Kanyonu turu da bu tatilde anılarınıza katabileceklerinizden.

Atv Turu

Atv Turu

Çevrede trekking, atlı safari ya da ATV gezisi yaptıktan sonra, tesisimize 3 km. mesafede bulunan Yumurtacı Göleti’ne gidip, İksir bünyesinde yer alan göl evinde dinlenebilirsiniz. Burada gününüzü çeşitli kuşları göç rotaları üzerindeyken inceleyerek, balık tutarak, ya da çimlerde kitabınızı okuyarak geçirebilir, karnınız acıktığında ise açık havada barbekü keyfine varabilirsiniz.

Türkiye’nin ikinci Sanatoryumuna ev sahipliği yapan ve yüksek oksijen değerleriyle bilinen Ballıdağ gezisini kaçırmayın. Ballıdağ’da İksir bünyesinde yer alan 6 odalı, restoranlı bir dağ evimiz de mevcuttur. Ana tesislere yaklaşık 18 km. mesafede, 1570 m. Rakıma sahip bu alan ve çevresinde kırmızı karınca kolonilerini inceleyebilir, ender bulunan mantar türleriyle tanışabilir, orman bitki ve meyvelerini toplama turlarına çıkabilirsiniz.

Gelin siz de bu tatili şehrin kaosundan uzakta, doğanın huzurlu kollarında, İksir konforuyla geçirin!