Çocuklara İksir’li Yaz Kampı

Doğa ile iç içe alternatif bir tatil

Her çocuk doğa ile iç içe bir ortamda güvenli, konforlu ve eğitici olduğu kadar da eğlenceli bir zamana ihtiyaç duyar. Şehirlerde giderek doğadan uzaklaşan, toprağa dokunmadan büyüyen çocuklarımız için ideal tatil İksir’de. Doğayla ve diğer canlılarla olan iletişim, çocuklar için hazırlanmış kamp programının temel parçasıdır. Alternatif bir yaşam tarzını tanıtmaya yönelik hazırlanan tüm etkinlikler, çocukların öğrenirken zevk alabilmesini sağlamayı ve tatilde olduklarını hissettirmeyi amaçlayarak düzenlenmiştir.

Kamp programı

Çocuklar toprakla tanışıyor

Çocuklar toprakla tanışıyor

Gün, sabah 08.00’de kahvaltı ile başlar. Çeşitli kültürel ve sportif aktivitelerden sonra akşam yemeği ve eğlencesi ile son bulur. 22:00’dan sonra çocuklar ertesi güne zinde başlamak için yataklarına çekilir.

Çocuklara binicilik eğitimi

İksir’in kampında çocuklar doyasıya spor yapma imkanı bulacak. 6-15 yaş arası herkese açık olan program özellikle atların dünyasını keşfetmek isteyenlerin ilgisini çekecek. Biniciliğin ağırlıkta olduğu bir programla bu sporun hem teorik hem pratik yanı tanıtılacak. Burada, çocuklar atlarla hayat boyu sürecek bir dostluğun temellerini atacaklar. Katılımcılarımızın sevimli ponylerimiz ile çok iyi anlaşacaklarına eminiz.

Atların bakımı

Atların bakımı

Binicilik her yaştan insanın ama çocukların ruhsal ve fiziksel gelişiminde önemli bir olumlu etkiye sahiptir. Bu spor doğru olarak yapıldığında vücut dengesini ve kontrolünü arttırarak kasarın kuvvetlenmesine yardımcı olur. Solunum sistemini geliştirir ve bağırsak problemlerini azaltır.

1200 m2’lik kapalı ve1750 m2’lik açık manejlere sahip tesisimizde profesyonel eğiticiler eşliğinde Bulgar, Hollanda, İngiliz ve Arap atlarıyla düz koşu, konkurhipik, dresaj ve lonj eğitimi verilmektedir.

20-24 Haziran tarihleri arasında, doğanın ve tarihin birleştiği İksir Resort Town çocuklara doğal ortamda alternatif bir tatil sunuyor. Okulların kapanırken siz programınızı yaptınız mı?