Kanlıca Mantarı Dönemi

Tadı ete benzeyen ve lezzetiyle meşhur “Kanlıca Mantarı” genellikle ekim ayında yağışlarla beraber ortaya çıkar ve  karlar düşene kadar toplanabilir. Dilerseniz her yıl organize ettiğimiz Mantar Toplama Şenliğimize gelerek bizlerle birlikte eğlenceli bir mantar zamanı geçirebilir, çeşitli mantar türlerini öğrenebilir ve bol bol kanlıca mantarı toplayabilirsiniz.

Mantar Toplama Şenliği ve Mantar Türleri

Kanlıca mantarları genellikle çamlık alanlarının dibinde bulunan bu mantar çeşididir,  son derece lezzetli ve çeşitli yemekleri mevcuttur. Közde, güveçte, ızgarada yapılabilir, börek, turşu olarak da yenebilir. Mantar meraklısı misafirlerimiz için, kendinizi hayal aleminde hissedeceğiniz kadar güzel doğanın ve ormanların içinde mantar günlerimiz başlamıştır. İksir Resort Town Tatil ve Yaşam kasabasına gelen misafirlerimizin de istekleri ile Mantar Toplama Şenliklerimizi organize etmeye başladık. Yılda ortalama 3 kere yaptığımız ve artık gelenekselleşen Mantar Şenliğimiz hakkında etkinlik bilgilerine güncel olarak https://www.iksirresorttown.com/kastamonu-mantar-senligi-mantar-turu-ve-avciligi/ sayfasından ulaşabilirsiniz.

Kastamonu ili Daday ilçesinde kurulu olan ve Kastamonu otelleri arasında doğayı ve kusursuz konaklama hizmetini bir araya getiren otelimizde 50 den fazla etkinlik imkanı bulunmaktadır. Hem aileler hem de gençler için ideal bir konaklama konsepti sunan İksir Resort Town bünyesinde at binicilik merkezi de bulundurmaktadır. Kastamonu’nun tarihini merak eden misafirlerimiz günü birlik ziyaretler  yaparak hem Kastamonu’nun tarihini yerinde görebilir hem de akşamları rahat bir konaklama deneyimini İksir Resort Town ile deneyimleyebilirler.

DİĞER YAZILARIMIZI KEŞFEDİN

ETKİNLİKLERİMİZDE BİZE KATILIN

Kastamonu İksir Resort Town Etkinlikler
ETKİNLİK TAKVİMİNİ GÖRMEK İÇİN TIKLAYIN

GALERİMİZE GÖZ ATIN

İksir Resort Town Galeri
KEŞFETMEK İÇİN TIKLAYIN

Yorum bırakmak ister misiniz ?

87  +    =  93