Kastamonu Mantar Şenliği

Kimilerine göre bir tutkudur Mantar bilimi! Mikoloji bir diğer adıyla mantarbilim; Mantarlar alemini, genetiklerini, özelliklerini ve tüm kullanım alanlarını inceleyen bir bilim dalıdır. Çok çeşitli ve özel mantar türleri vardır. Bazı mantarlar zehirlidir bazıları ise çok lezzetlidir.

Mantar Avına Hazır Olun

Mantar dünyasını keşfetmek ve lezzetlerini doyasıya tatmak istiyorsanız sizlere çok güzel bir teklifimiz var. Doğada yetişen, yenilebilir mantarları bizlerle beraber toplamak isterseniz sizleri Kastamonu Mantar Şenliğine bekleriz. Heyecanla topladığınız mantarları akşam yapılacak lezzet şöleninde tatma fırsatı bulabileceksiniz. Kastamonu mantar türleri bakımından oldukça zengindir. Bu zenginliği sofralara taşıyıp mantar çeşitleri ile hazırlanan lezzetleri yiyebileceksiniz. Kastamonu’da bulunan mantar çeşitleri; Tel tel, koç, domalan, kuzu, ayı mantarı, kuzu göbeği, kanlıca, cincile’dir. Bu birbirinden lezzetli ve çeşitli mantarları toplamak için ihtiyacınız olan malzemeler; Mantar toplamak için uygun kesici bir alet ve bir sepet. Sevdiklerinizle yapacağınız orman gezintisi hem ruhunuza hem de bedeninize çok iyi gelecek.

Çeşit çeşit mantarlar ile hazırlanan bu menü ile heyecanla ve keyifle topladığınız mantarları yeme şansı yakalayacaksınız. Sevdiklerinizle beraber farklı bir etkinliğe katılmak isterseniz Mantar Toplama Şenliği tam size göre. Yeşil renklerin hakim olduğu, renkli çiçeklerle bezenen ormanlarda gezinip, sepetinize birbirinden lezzetli mantarları koymak için Kastamonu otelleri arasında farklı bir deneyim sunan İksir Resort Town’a şimdiden rezervasyonunuzu yaptırmayı unutmayın. Mantar alemiyle ilgilenen herkesi bu faydalı ve keyifli şenliğe bekliyoruz. Kurban Bayramı’nızı Doğanın bize armağanı olan bu küçük lezzetleri toplamak için sizleri bekliyoruz. Sevdiklerinizle birlikte huzurlu ve mutlu bir bayram geçirmenizi diler, Kurban Bayramınızı kutlarız. İyi bayramlar!

DİĞER YAZILARIMIZI KEŞFEDİN

ETKİNLİKLERİMİZDE BİZE KATILIN

Kastamonu İksir Resort Town Etkinlikler
ETKİNLİK TAKVİMİNİ GÖRMEK İÇİN TIKLAYIN

GALERİMİZE GÖZ ATIN

İksir Resort Town Galeri
KEŞFETMEK İÇİN TIKLAYIN
2019-11-30T16:20:47+03:0019 Ağustos 2015, Çarşamba|Categories: Blog|Tags: , , |

Yorum bırakmak ister misiniz ?

4  +  3  =